BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
BARLINEK DRUGI W POLSCE

W niedzielę 7 listopada br. zmaganiami w Pucku zakończył się finał II Korespondencyjnego Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości. Do tegorocznej edycji – z dużej ilości zgłoszeń z całej Polski – zakwalifikowano tylko pięć miejscowości. Oprócz Barlinka rozgrywki te  zagościły w Zduńskiej Woli, Augustowie, Przemyślu oraz na zakończenie epilogiem w kurorcie nad Zatoką Pucką.

 

REKLAMA

 

W każdym z tych ośrodków zawodnicy w przybliżonej ilości, w wieku szkolnym, rywalizowali w ośmiu konkurencjach. Dzieci startowały w: rzutach wolnych do kosza, piłkarskim slalomie zakończonym strzałem, skoku w dal z odbicia obunóż, biegu wahadłowym 10 x 6 m, biegu zwinnościowym „po kopercie”, skoku dosiężnym wzwyż z odbicia obunóż, rzutach na bramkę do piłki ręcznej i podskokach obunóż na skakance. Za uzyskane wyniki zdobywały punkty do ogólnej punktacji miast. Ponadto w każdym miejscu prowadzona była rywalizacja indywidualna, a trzy najlepsze dziewczynki i trzech najlepszych chłopców honorowanych było pucharami. Turniej upowszechniał nie tylko sport i prozdrowotną aktywności, ale miał również cel edukacyjny, który dostrzegany jest już w jego nazwie.

W minioną niedzielę do Pucka – na zaproszenie Fundacji Orły Sportu, głównego organizatora tegorocznych zawodów miast – udał się przedstawiciel Barlinka, lokalny animator sportu z „orlika” przy ul. Leśnej, Marek Kurzawski. To dzięki niemu rozgrywki te i wiele innych projektów zawitało do naszej miejscowości. W puckiej hali MOKSiR, po prawie trzygodzinnej zabawie miejscowych dzieci, zakończyła się rywalizacja o punkty do klasyfikacji generalnej miast biorących udział w turnieju. Tam też (tak jak wszędzie) uczniowie mogli spotkać się ze sportowcem olimpijczykiem. W Barlinku gościliśmy Kornelię Lesiewicz z Gorzowa Wlkp., natomiast w Pucku była obecna jej koleżanka ze sztafety 4 x 400 m (mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Tokio), Małgorzata Hołub – Kowalik z Koszalina. Na koniec, po podliczeniu wszystkich punktów przez komisję sędziowską, okazało się, że Barlinek reprezentowany przez dzieci klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 4 na Górnym Tarasie im. Henryka Sienkiewicza, zajął ostatecznie drugie miejsce. W ogólnej punktacji przegrał nieznacznie pierwsze miejsce na podium z rówieśnikami ze Zduńskiej Woli, a wyprzedził uczennice i uczniów z Augustowa, Przemyśla oraz Pucka. Puchar za wicemistrzostwo – z rąk prezesa fundacji Rafała Wosika oraz głównego koordynatora projektu, Jolanty Magulskiej – odebrał syn animatora z ul. Leśnej, Leon Kurzawski. On również zdobywał punkty dla Barlinka w tych rozgrywkach.

 

 

W środę 10 listopada br. w szkołach przeprowadzano okolicznościowe apele i uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Dla uczniów „czwórki” był to podwójnie wyjątkowo świąteczny dzień. Na Górny Taras – prosto z nad Zatoki Puckiej – trafił puchar za zajęcie II miejsca w II Korespondencyjnym Turnieju Miast o Puchar Niepodległości. Aby razem świętować ten wspólny sukces, uczniowie wraz z wychowawcami spotkali się na hali sportowej. Tam wszystkich przywitał burmistrz Barlinka, Dariusz Zieliński, który pogratulował wyniku i podziękował za wspaniałe reprezentowanie naszego miasta w sportowej rywalizacji na arenie krajowej. Dyrektor szkoły, Elżbieta Trautman, dziękując swoim podopiecznym, nie kryła dumy z ich osiągnięcia. Potem przyszedł czas, na co wszyscy czekali. Burmistrz, który sprawował nad miejscową częścią imprezy patronat honorowy, przekazał na ręce kapitanów swoich klas puchar za wicemistrzostwo (srebro na podium) w II Korespondencyjnym Turnieju Miast o Puchar Niepodległości. Później trofeum powędrowało w ręce uradowanych, młodych sportowców, którzy przyczynili się do tego wspaniałego sukcesu. Miłym akcentem tej uroczystości była również nagroda „fair play” ufundowana przez Fundację Orły Sportu dla Adrianny Filary. W barlineckich zmaganiach zajęła czwarte miejsce w kategorii dziewcząt, wykazując się podczas startu postawą godną prawdziwego sportowca. Morale takie w tych zawodach pokazali także wszyscy startujący z „czwórki”. W radosny, nietypowy sposób ukazali jak można krzewić i pielęgnować swój patriotyzm do ukochanej ojczyzny.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Pucka, uroczystego przekazaniu pucharu w Barlinku oraz miejscowych zmagań, które się do tego przyczyniły.

 

A.K.

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.