BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)
DEWASTUJĄ I PALĄ

O elementach wyposażenia ścieżki rowerowej prowadzącej z Barlinka do Dzikowa i dalej do Sulimierza piszemy bardzo często. Niestety w negatywnym wydaniu. Kradzieże desek z barier chroniących przed wjazdem do rowu, śmieci na całej trasie, to tylko niektóre poruszane przez nas tematy. Doszedł kolejny.

 

REKLAMA

Zdewastowana wiata, która w założeniach miała służyć, jako miejsce odpoczynku m.in. dla rowerzystów. Wiata znajduje się kilkadziesiąt metrów od wjazdu na ścieżkę (od strony ul. 31 Stycznia), tuż przy działkach ogrodowych. Co zrobili wandale, widać na zdjęciach. Nie tylko zniszczyli, ale spalili także część jej wyposażenia. Jakby tego było mało potłukli butelki na ścieżce rowerowej.

W barlineckim Urzędzie Miasta padła propozycja, aby całe wyposażenie, wiatę, ławki i wszystko co tam się znajduje przenieść w inne miejsce. Chociażby do Dzikowa, w pobliże byłej stacji kolejowej. Szkoda, że pomysł nie został zrealizowany. Swoją drogą, jeszcze trochę i nie będzie co przenosić.

 

Jacek Słomka  

 

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
A gdzie policja na rowerach przez dzień służby całą okolicę by zwiedzili dla zdrowia,i tak co dzień a był by porządek

Jak się nudzisz przed klawiaturą to sam możesz ruszyć 4L na obywatelski patrol. :o


Dwóch policjantów ma jeździć na rowerach ...... gratuluję pomysłowości , a współczuję np. mieszkańcom Mostkowa gdy będą potrzebować szybko patrolu bo nie przyjadą na rowerach z prędkością Tour de Pologne.
Prostując wypowiedź dla laików. Patrole rowerowe będą miały sens wtedy gdy na mieście będzie patrol interwencyjny, gdy stan etatowy będzie na to pozwalał, gdy policja dostanie rowery do takiej służby przeznaczone ( a nie hipermarketowski szjas ), gdy dostanie stosowne ubrania przeznaczone na patrole rowerowe.
Prościej i szybciej jest reagować obywatelsko na przypadki dewastacji i popełnianych wykroczeń a nie odwracać głowę i udawać , że się nie widzi a później psioczyć , że gdzie Policja.
+2

Guest

Cytuję Guest:
Uważam ze pomysł z przeniesieniem wiaty oraz całego jej asortymentu w okolice stacji Dzikowo jest dobrym rozwiązaniem gdyż spełniała by swój docelowe zadanie , w obecnym miejscu tylko zbierają się młodzi wandale i imprezują bo rozpiera ich energia i coraz głupsze pomysły. Natomiast w miejscu stacji Dzikowo służyła by rekreacji i swojemu przeznaczeniu.

ależ wielkie jest nasze zdziwienie takim stanem rzeczy - Lidl tuż obok, Biedronka i inne miejsca zasobne w trunki mniej lub więcej procentowe i wielkie odkrycie, że gdzieś imprezują, gdzieś siedzą i spożywają. A gdzie mają siedzieć? W jasno oświetlonym parku przy Gorzowskiej? Przecież aż strach się bać, wszyscy wszystko widzą. A tutaj budka na uboczu, w ciemnościach, nikt nie przeszkadza...
Przenieście ją do Dzikowa - lokalni bardzo się ucieszą, będzie gdzie usiąść i owocnie podyskutować o stopach procentowych kredytów inwestycyjnych i skali wzrostu zadłużenia publicznego. No, gdzieś trzeba znaleźć nić porozumienia i zrozumienia ...
+4

Guest

Uważam ze pomysł z przeniesieniem wiaty oraz całego jej asortymentu w okolice stacji Dzikowo jest dobrym rozwiązaniem gdyż spełniała by swój docelowe zadanie , w obecnym miejscu tylko zbierają się młodzi wandale i imprezują bo rozpiera ich energia i coraz głupsze pomysły. Natomiast w miejscu stacji Dzikowo służyła by rekreacji i swojemu przeznaczeniu.
+3

Guest

Warto by zrobić przegląd oznakowania pionowego przy skrzyżowaniach ścieżki z drogami polnymi. Znaki ustąp pierwszeństwa są celowo obrócone w stronę rowerzystów tak aby to rowerzyści ustąpili pojazdom wyjeżdzającym z dróg gruntowych. Dotyczy całej ścieżki od B-ka do Sulimierza.
+6

Guest

Cytuję Guest:

Ważniejsze dla nich jest otwieranie kolejnych miejsc, które będą tylko służyły do dalszego wandalizmu.

Idąc tym tokiem myślenia nie budujmy nic, bo i tak zniszczą więc wszystko trzeba podporządkować pod wandali a nie pod normalnych ludzi. :-*
-3

Guest

wszystko zganiają na młodzież a może to nie tylko oni robią szkody ale także ludzie którzy mają w pobliżu działki, przechodni zostawiający śmieci. gdzie mają chodzić młodzi skoro w Barlinku nie mają gdzie grupowo usiąść i się wybawić. przede wszystkim powinno być więcej śmietników albo nawet i tych worków bo jeden worek nie wystarczy.
-10

Guest

A spacer z psem na smyczy,bądż z dzieckiem w wózku a drugim na rowerze, to jest be,to jest niedopuszczalne.Gdzie tu rozum ścieszka jest dla wszystkich,nie wiem nich Włodarze wybudują tor kolarski,bo dla turystyki rowerowej jest dosyć miejsca w okolicy,i nie mozna negować kogoś ktoidzie na rodzinny spacer .Każdy z nas zapłacił za tą trasę ,Także proponuję więcej kultury.Wandale wszędzie funkcjonują ,również działkowcy niszczą infrastrukturę wokół tej ścieszki.Akurat w tym miejscu zawsze jest pełno butelek.
+16

Guest

Policja na rowerach - ludzie, w jakim wieku wy żyjecie.
Za dawnych czasów były takie patrole, niestety władze barlineckie wolą pokazywać się publicznie, robi sobie zdjęcia, bo orzepeaszam, że tak piszę ale mają " parcie na szklo" , a nie to aby zglisili jakąkolwiek ustawę o dofinansowaniu potrzebnych służb.
Ważniejsze dla nich jest otwieranie kolejnych miejsc, które będą tylko służyły do dalszego wandalizmu.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.