piątek 12 sierpnia 2022r.   imieniny: Bądzisław, Klara, Lech

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (3)
RAPORT O STANIE GMINY I ABSOLUTORIUM DLA BURMISTRZA

Czerwcowa sesja Rady Miejskiej to oprócz innych tematów, dwa bardzo ważne. Przedstawiany jest na niej Raport o stanie Gminy Barlinek w 2021 i udzielenie burmistrzowi absolutorium za 2021 rok.

 

REKLAMA

 

Raport o stanie Gminy Barlinek przedstawił burmistrz Dariusz Zieliński. Następnie głos zabierali radni. Radny Romuald Romaniuk apelował o spotkanie w sprawie dróg na terenie gminy i przygotowanie się do aplikowania o pieniądze na nie. Radny Cezary Krzyżanowski nawiązując do prezentacji, jaką przedstawił burmistrz Zieliński mówił m.in., że inwestycje to nie tylko zasługa BTBS czy spółdzielni mieszkaniowych. To zasługa mieszkańców, którzy angażują się m.in. finansowo. Bo to oni finalnie spłacają te inwestycje. Mówił nie tylko o sukcesach, bo takowe są, ale też o bolączkach gminy. Wspomniał o demografii. O emigracji zarobkowej. O inwestycjach. M.in. o zapleczu sportowym przy stadionie, inwestycji na terenach potartacznych. Mówił o niewybudowaniu żadnego większego parkingu, a były obiecane. Wspomniał o nowym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. O zapaści finansowej szpitala. Wskazał na brak bezpiecznego przejazdu ulicą Pełczycką na ścieżkę rowerową i zaplanowanej budowie hali sportowej w Mostkowie. Wspomniał o polityce kadrowej urzędu miejskiego. Według radnego Krzyżanowskiego raport to laurka, a nie rzeczywiste odniesienie do problemów. Radny Michał Antosiewicz zaapelował do burmistrza, aby w przyszłych raportach pokazywać wszystkie rzeczy, nawet te złe. W punkcie Raport o stanie gminy w 2021 roku głos zabierać mogli mieszkańcy. Nikt jednak takiej chęci nie wyraził.

W trakcie głosowania, radni większością głosów udzielili burmistrzowi Dariuszowi Zielińskiemu wotum zaufania. W kolejnym punkcie obrad, radni zajęli się udzieleniem absolutorium burmistrzowi z tytułu wykonania budżetu gminy za 2021 rok. Radni większością głosów takie absolutorium udzielili. Burmistrz Dariusz Zieliński podziękował wszystkim za dobrą współpracę z radą w 2021 roku. Podziękował pracownikom Urzędu Miejskiego, jednostek organizacyjnych gminy i barlineckich spółek.

Wotum zaufania przyjęto większością głosów.

  • Za głosowali radni: Rafał Szczepaniak, Alicja Kowalewska, Jerzy Symela, Grzegorz Zieliński, Michał Antosiewicz, Mariusz Maciejewski, Sylwester Łuczak, Tomasz Strychalski, Jacek Poleszczuk, Romuald Romaniuk, Iwona Rudnicka.
  • Przeciwko: radny Cezary Krzyżanowski.
  • Wstrzymali się od głosu radni: Bernarda Lewandowska, Piotr Stanisławski.

Absolutorium udzielono burmistrzowi większością głosów.

  • Za głosowali radni: Rafał Szczepaniak, Alicja Kowalewska, Jerzy Symela Grzegorz Zieliński, Michał Antosiewicz, Mariusz Maciejewski, Sylwester Łuczak, Tomasz Strychalski, Jacek Poleszczuk, Romuald Romaniuk, Iwona Rudnicka, Piotr Stanisławski.
  • Nikt nie był przeciw.
  • Wstrzymał się od głosu radny Cezary Krzyżanowski.

 

Jacek Słomka

  

Komentarze

+1

Guest

Cytuję Guest:
Odwiedziłem ostatnio Szczecin. Byłem na Jasne Błonia I Placu Orła. Wszystkie alejki spacerowe i ścieżki rowerowe pełna natura ,wyspane szutrem (idealnie zwałowany). Zero betonu (polbruku, płytek itd.) W Poznaniu w którym bywam często , podobnie. Tam gospodarze wiedzą co to jest park i do czego służy! A w Barlinku co? Gdzie się ruszysz sam beton. Parki tym sposobem zostały zniszczone i nie są już parkami tylko betonową enklawą. I tylko za to absolutorium burmistrzowi jako decydentowi się nie należy.

Za przeproszeniem głupoty żeby nie powiedzieć kłamstwo. Taki szuterek jak na Błoniach zastosowano w parku Delta moim zdaniem z powodzeniem. Natomiast w Szczecinie jeżeli tylko pójdziesz za trzy orły masz park Kasprowicza gdzie owszem jest naturka. I alejki z gruzu (po wojnie wpadli na genialny pomysł by to co nie nadaje się na wywóz do Warszawy zakopać w parku i od tego czasu nie ma tematu). Gdyby takie były w Barlinku byłbyś pierwszy do rzutu kamieniem.

W Barlinku się wycina, bo po pierwsze niestety taka moda (w Szczecinie to dopiero mieszkańcy muszą walczyć bo Krzystek chętnie wycina), po drugie drzewa nie są wieczne a większość pamięta Niemca. To na co trzeba władzy patrzeć na ręce to by wycinać w ostateczności i nie oszczędzać na pielęgnacji. Tam gdzie się wytnie nasadzić nowe i dbać by urosło. Trudny temat gdy samorządom brakuje kasy, a to taka praca organiczna, mało spektakularna, wstęgi nie przetniesz.
+9

Guest

Cytuję Guest:
Co z pensjami w gminie? Czy podwyżka tylko dla kadry?

i to tylko dla tej wyjątkowej która najbardziej umie się przylizywać
+17

Guest

Odwiedziłem ostatnio Szczecin. Byłem na Jasne Błonia I Placu Orła. Wszystkie alejki spacerowe i ścieżki rowerowe pełna natura ,wyspane szutrem (idealnie zwałowany). Zero betonu (polbruku, płytek itd.) W Poznaniu w którym bywam często , podobnie. Tam gospodarze wiedzą co to jest park i do czego służy! A w Barlinku co? Gdzie się ruszysz sam beton. Parki tym sposobem zostały zniszczone i nie są już parkami tylko betonową enklawą. I tylko za to absolutorium burmistrzowi jako decydentowi się nie należy.
+14

Guest

Za mało tych informacji.. Dlaczego nie podaliscie nazwisk tych którzy głosowali przeciw...jak wszystko tak cacy to dlaczego tak kiepsko??Taka sobie gmina... nawet turystów cieniutko...no bo jak dojechać skoro żadnej krajowej reklamy...i tylko za to nie dałbym żadnego absolutorium ...
+17

Guest

Za pasywne, bierne obserwowanie wydarzeń w 2021 roku wokół Haconu - udzielam ostrzeżenia z wpisaniem do akt. Burmistrz to nie tylko akademia i buziaki maluczkich, to również postawienie się układowi, działanie na rzecz słabszych, praca nad ich bezpieczeństwem. Tym się Burmistrz w 2021 nie skalał. To zostanie mu policzone

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.