sobota 9 grudnia 2023r.   imieniny: Leokadia, Waleria, Wiesław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
RODZINNE WAKACJE NA ORLIKU ZA NAMI

Od początku lipca na barlineckim Orliku przy ul. Leśnej, odbywały się darmowe zajęcia sportowo-rekreacyjne dla całych rodzin. Wszystko w ramach projektu „30 Orlików na kolejne 100-lecie Niepodległości”, realizowanego wspólnie z Fundacją Orły Sportu z programu „Sport dla Wszystkich”, którym dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Agencja Antydopingowa.

 

REKLAMA

  

Pierwsze pięć zajęć, zostało zrealizowanych w lipcu. Dominowały na nich rodzinne gry i zabawy, również te z czasów PRL. Nie zabrakło atrakcji dla miłośników „małych kółek”, gdzie młodzi ludzie na swoich hulajnogach, demonstrowali wymyślne triki. Na koniec lipca odbyła się wycieczka rowerowa z krótką lekcją historii oraz akcentem patriotycznym.

Natomiast pozostałe zajęcia sportowo –rekreacyjne dla całych rodzin, lokalni animatorzy sportu przeprowadzili w sierpniu. Na prośbę uczestników powtórzone zostały gry i zabawy plenerowe, które wywoływały wiele radości wśród najmłodszych, a u dorosłych miłe wspomnienia z dzieciństwa. Graliśmy w klasy, gumę, kabel, singsansong, kapsle, kółko - krzyżyk, „szczura” i dwa ognie. Gdy wszystkim doskwierały tropikalne upały, na Orliku podczas rodzinnych zajęć, schładzaliśmy się wodą. Rodzinnie bawiliśmy się sprawdzając swoje umiejętności w dwunastu „wodnych” konkurencjach, m.in. rzut balonem z wodą do celu, „palant” wodny, rzut lotką w balon, przenoszenie wody gąbkami i pompkami wodnymi, strzał pompą wodną na odległość, rzut wodnym balonem, a także wieszanie mokrych koszulek i wykręcanie ręcznika. Na koniec największą frajdę dzieciom i rodzicom, sprawiły bitwy wodne na balony oraz na pompki wodne.

 

 

Ciekawą formą spędzenia aktywnego czasu dla rodzin, była międzypokoleniowa gra plenerowa, którą są kręgle fińskie. Uczestnicy najpierw zapoznali się z zasadami gry, a następnie rozegrany został turniej. Ostatnie zajęcia nawiązywały do niedawno zakończonych mistrzostw europy w lekkiej atletyce, gdzie dzieci wraz z rodzicami wzięli udział w sześciu konkurencjach sportowych m.in. skok w dal, pchnięcie kulą, rzut dyskiem, rzut oszczepem, bieg na 60m oraz rodzinna sztafeta 4 x 100m.

Podsumowaniem projektu była ceremonia wręczenia nagród, podczas której każdy młody uczestnik otrzymał medal i dyplom za uczestnictwo oraz okolicznościowe gadżety – torby, notesy, portfeliki i bierki ufundowane przez Fundację Orły Sportu.

 

Tekst i foto: mk

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież