Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
JAK DŁUGO JESZCZE TRZEBA CZEKAĆ?

Praktycznie na każdej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, poruszany jest temat braku bezpiecznego wjazdu na ścieżkę rowerową w kierunku Pełczyc. Pytania w tej sprawie zadają zarówno mieszkańcy miasta, jak i radni.

 

REKLAMA

Wszyscy zwracają uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów, którzy nie mogą bezpiecznie dojechać na ścieżkę. Zwracają uwagę, że tylko do wyjazdu z ulicy Mickiewicza, droga dla rowerzystów jest oznakowana. Dalej trzeba liczyć na łut szczęścia, że uda się bezpiecznie przejechać ulicą Pełczycką i pokonać drogę wojewódzką. 

Na ostatniej w 2022 roku sesji, do tematu powrócił radny Cezary Michalak. Zwrócił uwagę, że gmina musi dać 3 mln 800 tys. zł, aby tę inwestycje dokończyć, reszta to dofinansowanie z zewnątrz. - Wiemy, że spowodowane to jest m.in. oprotestowaniem inwestycji - mówił m.in. radny Michalak. Wiemy zarazem, że jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji. Budowa już dawno byłaby ukończona i oddana do użytku, gdyby nie wspomniany przeze mnie protest. Środki, ktore mieliśmy przeznaczone na tą realizację, na dzień dzisiejszy są niewystarczające. W związku z tym mam pytania. Kiedy planowane jest zakończenie inwestycji? Po konsultacjach z mieszkańcami ulicy Pełczyckiej, części 1 Maja i Słowackiego, chciałbym wiedzieć, jak będzie spowolniony ruch na ul. Pełczyckiej, czy spowolnienie ruchu znajdzie się na części ul. Słowackiego? Tam bardzo często łamane są przepisy ruchu drogowego - podkreślał w swojej wypowiedzi radny C. Michalak.

Burmistrz Dariusz Zieliński odpowiadał:

 

„Wartość planowanej inwestycji to kwota 4 mln 200 tys. zł. W ostatnim przetargu złożone zostały dwie oferty. Jedna na kwotę 3 mln 984 tys. zł. i druga na kwotę 4 mln 723 tys. zł. Wybrana została pierwsza oferta, firmy Maldrobud. W trakcie prac powstanie tam m.in. bezpieczne przejście dla pieszych, łącznie z wybudowaniem wyspy na środku drogi. Zgodnie z warunkami umowy, realizacja inwestycji zaplanowana jest na 11 miesięcy. Czyli powinna rozpocząć się w styczniu 2023 roku i zakończyć w listopadzie lub początku grudnia tego roku. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to ograniczona zostanie prędkość samochodów na ul. Pełczyckiej do 30 km na godzinę. Pojawią się tam cztery spowalniacze. - Samochody powyżej 3,5 tony nie będą tam miały prawa wjeżdżać” - podkreślał burmistrz Zieliński.

 

Jacek Słomka    

 

Komentarze

+4

Guest

Do Pełczyc nie jest tak daleko, to że się nie potrafi to nie wstyd . Poprosić sąsiada o pomoc , będzie taniej ,szybciej a przede wszystkim zrobione "z głową". Poważnie - to wjazd na drogę rowerową i sposób w jaki do tematu podchodzi ratusz z burmistrzem to po prostu wstyd. Czy naprawdę musimy czekać , aż się wydarzy tam poważny wypadek??
+6

Guest

Dwa znaki drogowe i wiadro farby drogowej do malowania pasów na drodze winno wystarczyć!
Cztery miliony ?????????????????
Lekką rękę mają te nasze ***
+22

Guest

Za te kwote prawdopodobnie udalo by sie wybudowac sciezke z prawdziwego zdarzenia.Wystarczy poprowadzic ja lewa strona nowej trasy od ronda Dworcowego.Nie ma wtedy koniecznosci przekraczania drogi,omija sie ul.Pelczycka,brakujaca czesc nasypu uzupelnic pomostem.I najwazniejsze - jest wolny teren.Ale to chyba za duza rewolucja,jak na Barlinek.Lepiej przeciagac w czasie - wygrac na obiecankach kolejne wybory ,a potem sie zobaczy ! Ile to lat minelo ? ! Uczcie sie od Pelczyc skutecznosci !
+12

Guest

Nie byłyby potrzebne protesty, gdyby burmistrz mądrze planował tę inwestycję od początku. Zamiast podburzać przeciw mieszkańcom, którzy dbają o środowisko można pokazać szerszy kontekst sprawy -choćby inflację!
+37

Guest

Za tą kwotę przyszedł mi na myśl tunel pod drogą a nie jakaś wyspa która dalej nie jest bezpiecznym rozwiązaniem.Jak tak dalej pójdzie to koszt przekroczy budowę tunelu w Świnoujściu.Tym budowlańcom to chyba kilka cegłówek spadło na głowę.Jeszcze żeby za tym szła jakość to jestem w stanie to zrozumieć.Ostatnia zakończona inwestycja to ul.Kościuszki.Jeśli ta kostka zapada się po kilku tygodniach to jak będzie wyglądać po kilku latach ?O nierównym położeniu tej kostki już nie wspomnę.Ktoś to chyba odbierał i może okulary miał zaparowane?Naprawdę żałosne ,że tak lekko te pieniądze publiczne są marnowane i jest takie przyzwolenie jak gdyby nigdy nic.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.