BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 środa 1 lutego 2023r.   imieniny: Brygida, Ignacy, Paweł

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
ŻEBY POWSTAŁA ŚCIEŻKA, TRZEBA SZUKAĆ DOFINANSOWANIA

Na początku stycznia, zwróciliśmy uwagę na inwestycję  „Przebudowa drogi powiatowej nr 2151Z na odcinku Jaromierki – Lutówko, polegającej na budowie ścieżki pieszo-rowerowej”. Jej realizacja, miała się rozpocząć jeszcze w roku ubiegłym.

 

REKLAMA

  

Na 2022r. zaplanowano wyłącznie wykonanie dokumentacji projektowej i tak też się stało. Powiat myśliborski, wydał na tą część zadania 233.700,00 zł. Dziś wracamy do tego tematu, bowiem od starosty Andrzeja Potyry, otrzymaliśmy informacje uzupełniające poprzedni artykuł.

 

„W ramach wykonanego zadania, opracowano dokumentację projektową na potrzeby ścieżki pieszo – rowerowej, prowadzącej od miejscowości Jaromierki do miejscowości Lutówko o łącznej długości 3,1 km i uzyskano wszystkie niezbędne zezwolenia oraz uzgodnienia umożliwiające realizację zadania. W ramach projektu przewiduje się budowę drogi pieszo – rowerowej o szerokości 2,5 m, przebudowę istniejących w ciągu budowanej ścieżki skrzyżowań i zjazdów oraz budowę bezpiecznych przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów (każde wyposażone w indywidualne doświetlenie). Zgodnie z wykonanym kosztorysem inwestorskim, wartość inwestycji została oszacowana na kwotę ok. 4,7 mln zł. 

W obliczu wysokiego kosztu planowanego przedsięwzięcia inwestycyjnego, Powiat Myśliborski nie jest w stanie zrealizować przedmiotowego zadania wyłącznie w oparciu o własne środki finansowe. Obecnie trwają poszukiwania zewnętrznych źródeł finansowania z rządowych funduszy, takich jak Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg czy Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, lecz na tą chwilę nie zostały uruchomione jakiekolwiek nowe nabory wniosków.

Nowa droga pieszo – rowerowa to nie tylko zwiększenie atrakcyjności infrastruktury turystycznej na terenie Gminy Barlinek, ale przede wszystkim profity społeczne, takie jak korzyści zdrowotne mieszkańców regionu oraz poprawa bezpieczeństwa pieszych oraz rowerzystów. Z tego powodu Powiat Myśliborski liczy na zaangażowanie się samorządu Gminy Barlinek w budowę nowej infrastruktury pieszo – rowerowej.”

 

M.Przybylska

 

Komentarze

+7

Guest

Trzeba przyznać powstał duży kłopot inwestycja ścieżka piesza rowerowa za kwotę 4,7 mln zł. wartość kosztorysowa to bardzo duże pieniądze ale też bardzo porządna ścieżka pieszo - rowerowa na miarę XXI wieku, powiat liczył na wsparcie Gminy Barlinek, co z tego wyjdzie będzie prognostykiem na przyszłość, widocznie trzeba realizować siły na zamiary i robić dokumentację dla Gminy Barlinek za taką kwotę aby Powiat realizował inwestycję bez wsparcia Gminy Barlinek, kto na tym straci .................. !!!!!!!
+4

Guest

Nikt tu tego głośno nie mówi, ale do jakiego stanu tu doszło aby lekarz w wiejskim szpitalu Barlinek brał poboruy rzędu 50 tys. miesięczne? a mamy ich ok 12 tak więc rachunek roczny jest łatwy do przeliczenia,inni pracownicy szpitala na najniższej pensji krajowej.
Lekarze opamiętajcie się.

A skoro już włączyłeś do dyskusji kto z czego korzysta, to pragnę przypomnieć że szpital panikuje szpitalem powiatowym pomimo mniejszościowego pakietu udziałów a korzystają z niego wszyscy mieszkańcy nie tylko naszego miasta i gminy. Więc dlaczego powiat się nie dokłada w takim samym stopniu jak gmina?

Coś tam wiesz, coś niby mądrego ale nie ta parafia i nie fakty.

Poza tym powiat utrzymuje się z naszych podatków lokalnych więc dyskusja na temat, kto będzie z tego korzystać kto nie, jest bezcelowa"

Bardzo dziękuję za troskę i docenienie pewnych zadań Gminy czy Powiatu a teraz moje przemyślenia ,
1. z jakich podatków lokalnych powiat korzysta ?
2. szpital "powiatowy" to jest nasz szpital Gminny ( Gmina 80%, Powiat 20% ) kto decyduje w głosowaniu, powiat powinien dokładać do szpitala sprawa dla mnie oczywista, ale nie wynika to z korzystania ze szpitala tylko poczucie odpowiedzialności ( mieszkańcy naszej gminy korzystają ze szpitali w Szczecinie czy Gorzowie i też nie dopłacamy do tych szpitali .
3. trzeba czytać ze zrozumieniem, pewnie że powiat ma takie zadania jak będziemy czekali na sfinasowanie tego w 100% to wieku zabraknie, skoro potrafimy dopłacać do samochodów dla policji czy straży pożarnej ( zadania rządowe) to dlaczego dla dobra naszych mieszkańców nie dopłacić do drogi, chodnika
4. Zadania inwestycyjne na stronie powiatu pokazują że wszystkie gminy "dokładają" do tych robót, owszem popieram w 100% że to powinien wykonywać powiat, skoro jest taki deficyt w powiatach to trzeba podejmować decyzje korzystne dla mieszkańców naszej gminy ( brak dofinansowania może doprawadzić do całkowitej rezygnacji z tego zadania)
5. Tak ja to odbieram, i nie chodzi tutaj o obronę powiatu tylko ile można stracić przez arogancką postawę.
-4

Guest

Dziwi mnie twoje jednostronne patrzenie na obowiązki powiatu, utrzymanie, budowa i remont dróg powiatowych należy do zadań powiatu.

A skoro już włączyłeś do dyskusji kto z czego korzysta, to pragnę przypomnieć że szpital panikuje szpitalem powiatowym pomimo mniejszościowego pakietu udziałów a korzystają z niego wszyscy mieszkańcy nie tylko naszego miasta i gminy. Więc dlaczego powiat się nie dokłada w takim samym stopniu jak gmina?

Coś tam wiesz, coś niby mądrego ale nie ta parafia i nie fakty.

Poza tym powiat utrzymuje się z naszych podatków lokalnych więc dyskusja na temat, kto będzie z tego korzystać kto nie, jest bezcelowa"

Bardzo dziękuję za troskę i docenienie pewnych zadań Gminy czy Powiatu a teraz moje przemyślenia ,
1. z jakich podatków lokalnych powiat korzysta ?
2. szpital "powiatowy" to jest nasz szpital Gminny ( Gmina 80%, Powiat 20% ) kto decyduje w głosowaniu, powiat powinien dokładać do szpitala sprawa dla mnie oczywista, ale nie wynika to z korzystania ze szpitala tylko poczucie odpowiedzialności ( mieszkańcy naszej gminy korzystają ze szpitali w Szczecinie czy Gorzowie i też nie dopłacamy do tych szpitali .
3. trzeba czytać ze zrozumieniem, pewnie że powiat ma takie zadania jak będziemy czekali na sfinasowanie tego w 100% to wieku zabraknie, skoro potrafimy dopłacać do samochodów dla policji czy straży pożarnej ( zadania rządowe) to dlaczego dla dobra naszych mieszkańców nie dopłacić do drogi, chodnika
4. Zadania inwestycyjne na stronie powiatu pokazują że wszystkie gminy "dokładają" do tych robót, owszem popieram w 100% że to powinien wykonywać powiat, skoro jest taki deficyt w powiatach to trzeba podejmować decyzje korzystne dla mieszkańców naszej gminy ( brak dofinansowania może doprawadzić do całkowitej rezygnacji z tego zadania)
5. Tak ja to odbieram, i nie chodzi tutaj o obronę powiatu tylko ile można stracić przez arogancką postawę.
+3

Guest

Cytuję Guest:
dziwi mnie ta krytyka, powiat przygotował dokumentację potrzebuje programu na realizacje tego zadania przy współudziale Gminy, działa tak jak powiaty w całej Polsce ale oczywiście w Barlinku to wszystko wiedzą najlepiej, zmienią powiat inny będzie kasą sypał inwestycja będzie szła jedna po drugiej, ze szpitala zrobią klinikę. Jeszcze będzie dobrze troszkę więcej opitymizmu i pomocy przy realizacji wielu zadań przez Gminę i Powiat pamiętajmy że takie inwestycje jak ta ( ścieżka pieszo rowerowa ) będzie służyć w dużej mierze dla mieszkańców naszej Gminy.


Dziwi mnie twoje jednostronne patrzenie na obowiązki powiatu, utrzymanie, budowa i remont dróg powiatowych należy do zadań powiatu.

A skoro już włączyłeś do dyskusji kto z czego korzysta, to pragnę przypomnieć że szpital panikuje szpitalem powiatowym pomimo mniejszościowego pakietu udziałów a korzystają z niego wszyscy mieszkańcy nie tylko naszego miasta i gminy. Więc dlaczego powiat się nie dokłada w takim samym stopniu jak gmina?

Coś tam wiesz, coś niby mądrego ale nie ta parafia i nie fakty.

Poza tym powiat utrzymuje się z naszych podatków lokalnych więc dyskusja na temat, kto będzie z tego korzystać kto nie, jest bezcelowa
-2

Guest

dziwi mnie ta krytyka, powiat przygotował dokumentację potrzebuje programu na realizacje tego zadania przy współudziale Gminy, działa tak jak powiaty w całej Polsce ale oczywiście w Barlinku to wszystko wiedzą najlepiej, zmienią powiat inny będzie kasą sypał inwestycja będzie szła jedna po drugiej, ze szpitala zrobią klinikę. Jeszcze będzie dobrze troszkę więcej opitymizmu i pomocy przy realizacji wielu zadań przez Gminę i Powiat pamiętajmy że takie inwestycje jak ta ( ścieżka pieszo rowerowa ) będzie służyć w dużej mierze dla mieszkańców naszej Gminy.
+8

Guest

Jakiś czas temu deklarowano, że współpraca samorządów będzie dodatkowym atutem w przyznawaniu dofinansowań. Najważniejsze, żeby była ta współpraca, a z czasem może jakiś program zostanie ogłoszony. Szkoda, żeby tak ciekawy projekt poszedł do archiwum.
+13

Guest

Cytuję Guest:
Czy ten powiat poza wspieraniem gminy Dębno, Myślibórz i płaceniem wynagrodzenia radnym i staroście ma jakiekolwiek inne cele budżetowe?

Ma. Najważniejszym jest łupienie pozostałych. Pod poprzednią informacją w komentarzu przewidziałem potrzebę wsparcia przez gminę, a najlepiej jakby w ogóle zapłaciła za wszystko i oddał za projekt, przecież to na terenie gminy Barlinek dla mieszkańców bo turyści nie wiem po co mieli by tam jeździć.
+18

Guest

Czy ten powiat poza wspieraniem gminy Dębno, Myślibórz i płaceniem wynagrodzenia radnym i staroście ma jakiekolwiek inne cele budżetowe?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.