niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
4.2727272727273 1 1 1 1 1 Ocena 4.27 (11)
Z DZIEJÓW BARLINKA NA PRZEŁOMIE WIEKÓW

Autor licznych publikacji o Barlinku, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, prezes Szczecińskiego Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich, kierownik w Archiwum Państwowym w Szczecinie. Dr hab. Paweł Gut, bo o nim mowa, 23 marca spotkał się z mieszkańcami naszego miasta, by wygłosić prelekcję „Z dziejów społecznych i gospodarczych Barlinka w XIX i XX wieku (do 1945 roku)”.

 

REKLAMA

Prelekcja odbyła się w kawiarni artystycznej Barlineckiego Ośrodka Kultury, a została zorganizowana przez Muzeum Regionalne w Barlinku z okazji przypadających na ten rok 745-tych urodzin miasta. Wykład został podzielony na kilka części. Były to m.in. obraz miasta, demografia, gospodarka, społeczeństwo oraz turystyka. Kto z Państwa nie mógł być obecny na spotkaniu, zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego. Kolejna prelekcja z okazji urodzin Barlinka, odbędzie się w maju. Tym razem, wykład będzie dotyczył tego, jak kształtowało się nasze miasto po 1945 roku. Prelekcję wygłosi historyk, prorektor ds. studenckich w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, dr Przemysław Słowiński.

 

M.Przybylska

 

 

 

Komentarze

+4

Guest

Aby z dziećmi czy też młodzieżą w czasie zajęć szkolnych dokądkolwiek pójść, wymagana jest sterta dokumentów: zgoda rodzica każdego ucznia na udział w wyjściu, karta wycieczki, zgoda dyrektora szkoły, lista uczniów z ich danymi, dwóch bądź trzech opiekunów, upoważnienie jednego z nauczycieli do pełnienia funkcji kierownika wycieczki. Czy jeszcze mam wymieniać? Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie się za te marne wynagrodzenie tak angażował.
+14

Guest

Na takich spotkaniach widać tylko starszą,,młodzież,,...a gdzie nauczyciele barlineckich szkół...dlaczego obowiązkowo nie przychodzą z młodzieżą???? Powiedzieć styd to nic nie Powiedzieć...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież