BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Sezon rowerowy w pełni

Pogoda sprawiła, że na swoich jednośladach pojawili się rowerzyści. I jak co roku amatorzy dwóch kółek i piesi mają do siebie sporo pretensji. Jeżdżenie po chodnikach w centrum miasta, chodzenie po ścieżkach rowerowych, nie schodzenie, bądź nie zjeżdżanie sobie z drogi. Pretensji jest sporo.

 

Dlatego przypominamy niektóre przepisy obowiązujące obie strony. Jazda rowerem po chodniku lub drodze dla pieszych jest dozwolona tylko wtedy, gdy:
- rowerzysta opiekuje się dzieckiem do lat 10 jadącym rowerem,
- szerokość chodnika wzdłuż drogi wynosi co najmniej 2 m, i nie ma na nim wydzielonej drogi dla rowerów, a na jezdni samochody mogą jeździć szybciej niż 50 km/h, 
- pada śnieg, wieje silny wiatr, jest gołoledź lub gęsta mgła - słowem, gdy pogoda zagraża bezpieczeństwu rowerzysty.

REKLAMA

Jadący chodnikiem jest obowiązany jechać powoli, zachować szczególną ostrożność i ustępować pieszym. Bo niestety, ale rowerzysta na chodniku jest intruzem. Rowerzysta korzystający z drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów i pieszych musi ustąpić miejsca pieszym. Kara, 50 zł, grozi rowerzyście, który nie korzysta ze ścieżki rowerowej, gdy jest ona wyznaczona, nie ustąpi pierwszeństwa pieszym lub nie przestrzega zasad korzystania z chodnika.

Do tego wszystkiego przyda się trochę życzliwości każdej ze stron. Poruszajmy się prawą stroną, schodźmy sobie z drogi, aby nieporozumień było jak najmniej.
Js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.