pldaenfrdeuk

 niedziela 16 czerwca 2019r.   imieniny: Alina, Aneta, Jan, Justyna

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Nasz czytelnik pisze. "Praktycznie codziennie jeżdżę na działkę ogrodową, którą mam na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Jana Kochanowskiego. Jeżdżę ulicą Przemysłową i widzę wodę, która wylewa się z rowu i zalewa m.in. przejście dla pieszych. Jakiś czas temu część mojej działki zalała woda. Wtedy też zakład drzewny miał coś zrobić, aby woda z jego terenu nie wypływała na zewnątrz. Tak się jednak nie stało. Czekamy, kiedy znowu woda zaleje nam ogródki".

Przypomnijmy. W lipcu i wrześniu 2017 roku pisaliśmy o zalewaniu niektórych działek na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Jana Kochanowskiego. Temat wylewającej się deszczówki m.in. z terenu firmy Barlinek Inwestycje, poruszano chociażby na sesji barlineckiej Rady Miasta.

 

REKLAMA

Wtedy też burmistrz Dariusz Zieliński mówił m.in. "To, co ustaliliśmy na gorąco, bo sprawa stawała także na zarządzie Barlinek Inwestycje, w tej chwili została zatrudniona specjalna firma, która ma przeprowadzić audyt, i przedstawić jego wynik, który będzie zmierzać do tego, ażeby te nadmiary ilości wody były magazynowane na terenie zakładu. Jak ten dokument będzie przygotowany, tak ustaliliśmy z panem prezesem, spotkamy się i porozmawiamy, jak problem rozwiązać i przeciwdziałać tego typu zdarzeniom".

Co wymyśliła firma? Jak widać na zamieszczonych zdjęciach, woda deszczowa odprowadzana jest rurą do rowu na ulicy Przemysłowej. Następnie przelewa sie przez chodnik i spływa do studzienki kanalizacyjnej. Przy małych opadach deszczu po chodniku da się przejść. Przy większych jest problem. Czy o to chodziło? Pewnie nie.  

js

 

Komentarze  

+5 # Guest 2019-01-10 16:48
Kanalizacja wylewana bezpośrednio na ulicę ŚREDNIOWIECZE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-01-10 11:01
Prawda - szkoda BOMET-u.. :-(
Ten zakład z pewnością najbardziej przysłużył się dla rozwoju miasta.
Ale są też inni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2019-01-10 08:05
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Było na zarządzie, prezes obiecał. Czekaj tatka latka. Co ten zakład zrobił od siebie dla Barlinka i jego mieszkańców? proszę o wpisy

A co to caritas. ? Który zakład zrobił coś dla Barlinka ?

Ten co coś zrobił, właśnie padł w ciszy i bez słowa dziękuję
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-01-09 21:27
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Było na zarządzie, prezes obiecał. Czekaj tatka latka. Co ten zakład zrobił od siebie dla Barlinka i jego mieszkańców? proszę o wpisy

A co to caritas. ? Który zakład zrobił coś dla Barlinka ?


NIE coś dla Barlinka, ale chodzi o to aby taki zakład nie szkodził Miastu, czy to przez ścieki deszczowe czy przez Hałasy. ... No a jeżeli urzędnicy barlineccy nie potrafią poradzić sobie z Hakonem który podobno szkodzi miastu Barlinek, to tym bardziej nie poradzą sobie z Barlinkiem S.A. ... bo ... kielecczoki się nie zgodzą. -> wystorcy że im dajom pracę. ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-01-09 18:53
Cytuję Guest:
Było na zarządzie, prezes obiecał. Czekaj tatka latka. Co ten zakład zrobił od siebie dla Barlinka i jego mieszkańców? proszę o wpisy

A co to caritas. ? Który zakład zrobił coś dla Barlinka ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-01-09 18:03
Cytuję Guest:
Nie ma problemu - odstojnik już jest, system przelewowy również, więc o co chodzi? Jak drzewiarze mówią, że zrobią to mówią. Nie można się czepiać bezruchu. Rok w tą czy w drugą - nie ma sprawy. Trzeba walić mandaty karne za zaśmiecanie pasa drogowego, to może ktoś coś zauważy - jako pozycję finansową pt strata. Nie ma inspektora w UM? Może posterunkowy? Kto będzie śmiał ruszyć dużego brata?

No właśnie ... kto ruszy. - Dziwne, że jeszcze nie pojawiły się głosy: - nie krzyczcie na Barlinek S.A. bo się wkur ... i zabierze się na Ukrainę. (takie głosy też słyszałem, przynajmniej jeśli chodzi o uczciwe traktowanie w firmie m.in. poprzez podwyżki) Po drugie firma ma zapewne znajomości w urzędzie. - Dogadali się parę lat temu z urzędem jesli chodzi o pogonienie rozbudowy Prignitza i Bornego do Gorzowa. (aby nie było konkurencji pracowniczej) (to było jeszcze za czasów burmistrza SLD Zygmunta S.) - to teraz taka woda to pryszcz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2019-01-09 13:23
Woda to jeden problem ale jeszcze jest "kosmiczny" dźwięk, który słychać i to wcale nie w czasie pracy zakładu. Wiem zaraz będzie krzyk: " zakład był pierwszy" tylko, że przez te wszystkie lata zakład (i słusznie) rozwija technologię, ale nie bierze pod uwagę swojego sąsiedztwa. Ludzie od ponad 30 lat mieszkają w blokach i marzą o chwilach spokoju i wypoczynku, np w niedzielę. A tu nie ma tak dobrze!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2019-01-09 13:04
można jednak bezkarnie odprowadzać zanieczyszczenia na teren gminny; bez oczyszczenia; bez separatora; można zawalać kanalizację deszczową miasta; świetnie;
nie ma kontroli; kar; nawet prasy się nie boją;
może jedną fotkę z tego nowatorskiego rozwiązania umieścić należy na stronie https://www.barlinek.com.pl/csr/ dla kontrastu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-01-09 11:44
Było na zarządzie, prezes obiecał. Czekaj tatka latka. Co ten zakład zrobił od siebie dla Barlinka i jego mieszkańców? proszę o wpisy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2019-01-09 11:29
Po prostu na terenie Barlinka Inwestycji nie ma sprawnej sieci kanalizacji w tym wody deszczowej. Inwestycje zostaną poczynione dopiero po otrzymaniu konkretnych kar finansowych. Wówczas "służby do tego powołane" się tym zajmą. itd. itd. ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-01-09 11:06
Tak drzewne wodę niech piją ! Bo pada deszcz , a może kanalizacja burzowa by się przydała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2019-01-09 08:34
Nie ma problemu - odstojnik już jest, system przelewowy również, więc o co chodzi? Jak drzewiarze mówią, że zrobią to mówią. Nie można się czepiać bezruchu. Rok w tą czy w drugą - nie ma sprawy. Trzeba walić mandaty karne za zaśmiecanie pasa drogowego, to może ktoś coś zauważy - jako pozycję finansową pt strata. Nie ma inspektora w UM? Może posterunkowy? Kto będzie śmiał ruszyć dużego brata?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi