pldaenfrdeuk

 czwartek 23 maja 2019r.   imieniny: Emilia, Iwona, Jan, Michał

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Podczas gdy wszyscy obserwują trwającą budowę obejścia Barlinka w ciągu DW151, po ciuchu postępują prace na terenie starych zakładów drzewnych. Inwestycja rozpoczęła się w listopadzie 2018 roku i w ciągu pół roku robót, gołym okiem widać już postępy.

Obecnie na tym terenie kończone są m.in. prace podziemne, czyli wykonywana jest sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna i deszczowa z budową przepompowni i ich zasilaniem w energię elektryczną. Po zakończeniu tych prac, na drodze wewnętrznej położona zostanie kostka betonowa (od ul. Jeziornej do wysokości dz. Nr 243/35). Lokalizacja ta o powierzchni 8,4 hektara, przygotowywana jest pod rozwój działalności turystycznej. Inwestycja ta ma powstać w 2020 roku pod nazwą Miejskie Centrum Rekreacji i Integracji Społecznej.

REKLAMA

Zakres projektu obejmuje budowę plaży z zapleczem sanitarno-socjalnym, pomostu z punktem widokowym i możliwością cumowania, zagospodarowanie nabrzeża jeziora. Wykonanie oświetlenia, plenerowych urządzeń rekreacyjno-sportowych, wiaty z miejscem do odpoczynku, placów zabaw (w tym przystosowanych dla niepełnosprawnych oraz dla rodziców z małymi dziećmi), ławek, tablic informacyjnych z elementami edukacyjno-kulturowymi oraz opisem historii miasta i jego atrakcji przyrodniczo-kulturowych oraz ciągu pieszo-jezdnego zapewniającego dostęp do centrum.

barlinek

pobierz (pdf)

Najbardziej oczekiwany jest jednak parking, który tutaj powstanie. Będzie on w stanie pomieścić ok. 80 samochodów. Miejsce to będzie miało swoją stałą organizację ruchu. Wartość całego projektu związanego z Miejskim Centrum Rekreacji i Integracji Społecznej to kwota 1.685.782,01 zł (dofinansowanie 1.052.010,69 zł). Prowadzone obecnie prace realizowane są w ramach projektu „Wzmocnienie terenów inwestycyjnych „Starego Tartaku” w Barlinku pod rozwój działalności turystycznej”, na który Gmina Barlinek pozyskała dotację w wysokości 1.275.000 zł.

monikary

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+1 # Guest 2019-05-10 06:38
Cytuję Guest:
Również kochałam tą dziką plażę. Ostatnia naprawdę dzika w Barlinku
Cytuję Guest:
Bardzo proszę nie niszczcie swobodnie rosnącej przyrody puszczy albo plaży dzikiej. Dziś taka urokliwa plaża to rzadkość. Byłam we Wrocławiu t nikt nie betonuje parków i nie wycina 100 letnich drzew. Proszę zostawcie plaże w spokoju tak aby nasze wnuki miały gdzie spędzać czas na łonie natury. Jak już wszystko wybetonujecie i wyniszczycie to gdzie będą gniazdować ptaki. Tam są lęgowiska dzikich ptaków i niech tak pozostanie. Nie stawiajcie tych swoich kukieł i cismarajd bo przyroda nie lubi kiczu. Proponuję betonować swoje ogródki a nie parki.



Jestem jak najbardziej za...
Oststnia plaża gdzie można bylo poczuć chwile z dzieciństwa..
W ogóle po co pakować pieniądze w kolejną dkoro stara stoi i się sypie???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-05-08 06:07
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
ciąg dalszy betonowania i niszczenia przyrody

No.... dobrze ,że nie widziałeś co wcześniej Niemcy tu wybudowali tylko teraz to krzakami i bagnami porosło to byś się zdziwił :)


co było?

***. Tartak zwykły tartak to tam się obrabia drzewo z lasu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2019-05-08 05:31
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Proszę jeśli to możliwe zróbcie także normalny zjazd do wodowania łódek i innych sprzętów pływających, bo jak na razie owego darmowego nie ma.


W Barlinku są dwa slipy. Jeden zamkniety przez Sztorm i drugi otwarty koło wopru. Wjeżdża się przez bramę stadionową i gotowe. Często się tam omegi wodują. Fajny, szeroki i nieogrodzony...


Super, ale czy brama stadionowa jest otwarta całą dobę? Bo z tego co wiem to nie. Sztorm także bie jest otwarty w każdych godzinach i każdy chcący zwodowac łódkę wczesnym rankiem ma problem. Pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-05-08 05:01
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
ciąg dalszy betonowania i niszczenia przyrody

No.... dobrze ,że nie widziałeś co wcześniej Niemcy tu wybudowali tylko teraz to krzakami i bagnami porosło to byś się zdziwił :)


co było?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-05-07 20:11
Nie rozumiem dlaczego ma tu powstać plaża skoro z jedną nie można zrobić porządku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-05-07 19:59
Cytuję Guest:
ciąg dalszy betonowania i niszczenia przyrody

No.... dobrze ,że nie widziałeś co wcześniej Niemcy tu wybudowali tylko teraz to krzakami i bagnami porosło to byś się zdziwił :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2019-05-07 14:13
ciąg dalszy betonowania i niszczenia przyrody
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-05-07 11:25
Cytuję Guest:
Proszę jeśli to możliwe zróbcie także normalny zjazd do wodowania łódek i innych sprzętów pływających, bo jak na razie owego darmowego nie ma.


W Barlinku są dwa slipy. Jeden zamkniety przez Sztorm i drugi otwarty koło wopru. Wjeżdża się przez bramę stadionową i gotowe. Często się tam omegi wodują. Fajny, szeroki i nieogrodzony...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-05-07 05:41
Cytuję Guest:
Gołym okiem widać, że budują, zwłaszcza, gdy wyjeżdżające z budowy auta po całym mieście rozwożą błoto na nasze ulice.

Praktycznie 0 deszczu od dłuższego okresu więc skąd błoto?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-05-06 21:12
Również kochałam tą dziką plażę. Ostatnia naprawdę dzika w Barlinku
Cytuję Guest:
Bardzo proszę nie niszczcie swobodnie rosnącej przyrody puszczy albo plaży dzikiej. Dziś taka urokliwa plaża to rzadkość. Byłam we Wrocławiu t nikt nie betonuje parków i nie wycina 100 letnich drzew. Proszę zostawcie plaże w spokoju tak aby nasze wnuki miały gdzie spędzać czas na łonie natury. Jak już wszystko wybetonujecie i wyniszczycie to gdzie będą gniazdować ptaki. Tam są lęgowiska dzikich ptaków i niech tak pozostanie. Nie stawiajcie tych swoich kukieł i cismarajd bo przyroda nie lubi kiczu. Proponuję betonować swoje ogródki a nie parki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2019-05-06 20:39
Bardzo fajnie, że takie coś powstaje. Powstaje... Ale co później? Proszę się przejść na brzeg jeziora od Limby. Powstało zadaszenie z lawkami. Sodoma i gomora. Śmietnik jeden wielki, co wieczór libacje, stoły podeptane, smrod moczu, plastiki wrzucane do wody, stworzony przez amatorów libacji "wiatrochron" z jakiegoś materiału. Niech powstają takie rzeczy ale tym samym niech ktoś to nadzoruje, sprząta, ustawi jakiś toi toi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2019-05-06 19:01
Bardzo proszę nie niszczcie swobodnie rosnącej przyrody puszczy albo plaży dzikiej. Dziś taka urokliwa plaża to rzadkość. Byłam we Wrocławiu t nikt nie betonuje parków i nie wycina 100 letnich drzew. Proszę zostawcie plaże w spokoju tak aby nasze wnuki miały gdzie spędzać czas na łonie natury. Jak już wszystko wybetonujecie i wyniszczycie to gdzie będą gniazdować ptaki. Tam są lęgowiska dzikich ptaków i niech tak pozostanie. Nie stawiajcie tych swoich kukieł i cismarajd bo przyroda nie lubi kiczu. Proponuję betonować swoje ogródki a nie parki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2019-05-06 16:46
Może by zagospodarować teren na jakiś pełnoprawny, nawet mały, amfiteatr? Żeby wynieść miejskie imprezy z placu Wordu na jakiś normalny, przystosowany do nich teren?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-05-06 16:05
Proszę jeśli to możliwe zróbcie także normalny zjazd do wodowania łódek i innych sprzętów pływających, bo jak na razie owego darmowego nie ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-05-06 14:53
Cytuję Guest:
Gołym okiem widać, że budują, zwłaszcza, gdy wyjeżdżające z budowy auta po całym mieście rozwożą błoto na nasze ulice.


Nie budują, źle, budują, jeszcze gorzej. Błoto przeszkadza... śmiech na sali !! Mi przeszkadza Twoje marudzenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-05-06 13:39
Super będzie można gdzie wypocząć i wydać pieniądze. A kiedy podobne zostaną poczynione pod inwestycje gdzie będzie można je zarobić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-13 # Guest 2019-05-06 12:22
Gołym okiem widać, że budują, zwłaszcza, gdy wyjeżdżające z budowy auta po całym mieście rozwożą błoto na nasze ulice.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi