BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 środa 1 lutego 2023r.   imieniny: Brygida, Ignacy, Paweł

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A

W dniu 8 grudnia 2018 r.  o godz. 10:00 rozpoczął się Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży. Turniej został zorganizowany przez Klub Szachowy LASKER Barlinek i Barlinecki Ośrodek Kultury. W turnieju uczestniczyło 24 zawodników z LASKERA Barlinek i LASKERA Przelewice.

Turniej szachowy był rozgrywany na dystansie 7 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był prezes Klubu Szachowego kol. Krzysztof Wolski. W celu uatrakcyjnienia zawodów szachowych wszyscy szachiści grali w jednym turnieju a punktacja była liczona w trzech oddzielnych kategoriach tj. szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych oraz przedszkoli i szkoły Montessori. Po ukończeniu 7 rundy poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

REKLAMA

W kategorii  szkół gimnazjalnych zwycięży Szymon Jaworski uzyskując 6,5 punktu. Drugie miejsce zajął Patryk Kalinowski uzyskując 6 punktów. Trzecie miejsce zajął Antoni Soska uzyskując 5 punktów. Wszyscy zawodnicy z LASKERA Przelewice.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężył zawodnik z LASKERA Barlinek Jeremiasz Skowron, który w klasyfikacji generalnej zajął wysokie 3 miejsce pokonując zawodników z gimnazjum. Jeremiasz uzyskał 5 punktów. Drugie miejsce wywalczył Adrian Mularczyk z LASKERA Przelewice. Natomiast trzeci był Konrad Więcek z LASKERA Barlinek.

W kategorii przedszkola i szkoły Montessori pierwsze miejsce wywalczył Ignacy Wierzbicki, dla którego to był drugi turniej szachowy.

Ponadto przyznano dodatkowe nagrody dla najlepszej zawodniczki turnieju Mikołajkowego, którą okazała się Oliwia Banasiewicz. Natomiast w kategorii największego pechowca wyróżniono Bartosza Trawińskiego, który przegrał wszystkie siedem partii szachowych. Zawodom szachowym towarzyszyły duże emocje i stres. Podczas imprezy zadbano o ciepły bufet oraz słodycze. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale. Każdy zawodnik na zakończenie otrzymał czekoladę. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Opracował:
Krzysztof Wolski

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.