sobota 20 kwietnia 2024r.   imieniny: Agnieszka, Czesław, Czech

Wieści z LASKERA
XIX Memoriał Aleksandra Kubaszewskiego i  Edwarda  Kramka w Choszcznie - młodzi szachiści z LASKERA Barlinek wygrywają. W dniach 17 i 18 października 2009r szachiści z Barlinka uczestniczyli w zawodach szachowych w Choszcznie, gdzie rozgrywano XIX Memoriał Szachowy Aleksandra Kubaszewskiego i Edwarda Kramka.

Klub szachowy LASKER w Barlinku reprezentowała duża grupa szachistów. W turnieju tym uczestniczyło ogółem 16 zawodników z LASKERA tj.. 8 seniorów i 7 juniorów oraz instruktor opiekun juniorów Krzysztof Wolski. Juniorów reprezentowali Adam Borowski, Damian Borowski, Krzysztof Szefler, Michał Szefler, Dobrawa Górecka, Jakub Górecki i Mieszko Górecki.

Memoriał szachowy rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 30 minut dla każdego zawodnika na partię. W dniu 17.10.2009r rozgrywano 5 rund. Natomiast w dniu 18.10.2009r rozegrano 4 rundy. Memoriał szachowy na starcie zgromadził 71  zawodników i zawodniczek. Został pobity rekord w ilości osób uczestniczących w Memoriale.

Zawody przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Gospodarze zadbali o obfity bufet dobrze zaopatrzony w napoje i słodycze. Po rozegraniu ostatniej rundy poznaliśmy zwycięzców oraz osoby nagrodzone. W kategorii seniorów zwyciężył mistrz międzynarodowy Nikolaj  Aliavdin  z Myśliborza posiadający ranking 2365, który zdobył 8,5 punktu na 9 możliwych to znaczy, że miał jeden remis a pozostałe partie wygrał. Drugie miejsce zdobył Józef Stecyk z Stargardu Szczecińskiego  uzyskując 7 punktów a trzecie miejsce zdobył Mrozewicz Ryszard z Świnoujścia uzyskując tyle samo punktów ( gorszy zdobył Bucholtz) .

Najlepszą seniorką turnieju została Bożena Spychalska z LASKERA Barlinek, która zdobyła 6,5 punktu. W tym miejscy należy zaznaczyć , że Pani Bożena Spychalska była najlepszą zawodniczką z Barlinka. W klasyfikacji ogólnej zajęła 8 miejsce. Pozostałe miejsca zawodników z Barlinka 10 miejsce Tomasz Findysz, 11 miejsce Bolesław Niezgoda, 12 miejsce Adam Górecki wymienieni zdobyli po 6 pkt.15 miejsce zdobył Marcin Rączewski uzyskując 5,5 punktu, 25 miejsce Stanisław Niezgoda, Jerzy Klimaszewski i Krzysztof Kędzior uzyskując 5 punktów. Natomiast w kategorii  szkół podstawowych bardzo dobrze spisał się zawodnik LASKERA Barlinek Adam Borowski lat 7, który zajął I miejsce uzyskując 5 punktów. Adaś pokonał o wiele starszych szachistów. Po prostu był rewelacją tego memoriału szachowego.

III miejsce zajęła Dobrawa Górecka z LASKERA lat 8 w kategorii szkół podstawowych dziewczyn. W kategorii Najlepszy i najmłodszy zawodnik zwyciężył Adam Borowski  a  II miejsce zajął jego brat Damian Borowski. Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Choszczeńskiego. Pozostali juniorzy z LASKERA również zajęli dobre lokaty pozwalające patrzeć z optymizmem w przyszłość. Wyjazd na memoriał w Choszcznie należy zaliczyć do udanych. Był to kolejny etap nauki nad szachami przez juniorów z Barlinka.

ZAPROSZENIE
Klub szachowy LASKER Barlinek zaprasza wszystkich sympatyków i zawodników na turniej szachowy cyklu Grand Prix Barlinka o puchar Burmistrza w dniu 12 grudnia 2009r godz. 10.00, który odbędzie się w Barlineckim Ośrodku Kultury 74-320 Barlinek ul. Podwale nr 9 sala kawiarni. Jest to ostatni turniej edycji cztery pory roku ,, wiosna , lato, jesień, zima”. Zapraszamy. Telefon do organizatorów 662635134.