piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

Image
Wieści z LASKERA
W dniu 09.11.2009r w świetlicy szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku odbyły się zawody szachowe rangi Mistrzostw Szkoły Podstawowej. Turniej szachowy został zorganizowany przez klub szachowy LASKER w Barlinku, który ufundował nagrody rzeczowe i dyplomy dla zawodników.

Na starcie zawodów stanęło 17 zawodników. Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 zostały rozegrane pod patronatem Burmistrza Barlinka Zygmunta Siarkiewicza. Zawody rozegrano na dystansie 9 rund w tempie 15 minut dla zawodnika. Sędzią zawodów był Krzysztof Wolski – prezes Klubu Szachowego LASKER Barlinek a opiekunem dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 Pani Ania Stefańska, która dbała o dobre zaopatrzenie bufetu i pomagała dzieciom w przełamywaniu stresu przy szachownicach. Rozgrywkom szachowym towarzyszyły emocje i przeżycia z rozegranych partii.

W kuluarach było słychać rozmowy z przegranych lub wygranych partii szachowych. Po rozegraniu ostatniej 9 rundy poznaliśmy zwycięzców. Mistrzem Szkoły Podstawowej Nr 1w szachach szybkich  został  Krzysztof Szefler, który zajął I miejsce zdobywając 8 pkt. na 9 możliwych. II miejsce Jakub Górecki zdobył 7,5 punktu, III miejsce Dobrawa Górecka – 7 punktów, IV miejsce Mieszko Górecki – 6 pkt.- członkowie klubu szachowego LASKER.  V miejsce  Grzegorz Bielec -6 pkt., VI miejsce Michał Karpiński – 5 pkt., VII miejsce Patryk Wójcik- 5 pkt., VIII miejsce Daniel Dudas – 5 pkt., IX miejsce Paweł Karczewski -5 pkt., X miejsce Patryk Sztulc – 4 pkt., XI miejsce Oskar Wagner – 4pkt., XII miejsce Patryk Resler – 4 pkt., XIII miejsce Alan Mazur – 3,5 pkt., XIV miejsce Modrzejewski Oskar -3,5 pkt., XV miejsce Kordian Gawin – 2,5 pkt., XVI miejsce – Dominik Boczek – 2 pkt., XVII miejsce Paweł Jankowski 2 pkt.

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Dobrawa Górecka. Najmłodszym i najlepszym zawodnikiem został uczeń I klasy Oskar Modrzejewski. Zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy  podpisane przez Pana Burmistrza Barlinka i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. Na zakończenie zawodów wykonano pamiątkowe zdjęcia.