piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Grand Prix Barlinka
W dniu 12  grudnia 2009r w Barlineckim Ośrodku Kultury odbył się  turniej szachowy w ramach "Grand Prix  Barlinka o puchar Burmistrza". Grand Prix o puchar Burmistrza Barlinka składa się z czterech turniejów szachowych rozgrywanych w czterech porach roku; wiosna, lato, jesień, zima.

Na starcie zawodów stanęło 44 zawodników w tym 30 dzieci z klubów LASKER Barlinek, Start Gorzów, Gryf Pyrzyce, SP Korytowo, Hetman Myślibórz, Skoczek Choszczno, Przelewice. Zawody rozgrywano na dystansie 9 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. Sędzią zawodów był Krzysztof Kędzior członek Klubu szachowego LASKER Barlinek. Podczas zawodów szachowych zawodnicy mieli zapewnione napoje chłodzące, kawa, herbata, owoce, które zostały zakupione przez Klub szachowy LASKER Barlinek oraz ciasto za sponsorowane przez cukiernię Pana Krzysztofa Matkowskiego.

Zawodą szachowym towarzyszyły emocje jak i pewne rozczarowania z przegranych partii. W kuluarach było słychać rozmowy dotyczące analizy partii szachowej. Po rozegraniu 9 rundy poznaliśmy zwycięzców turnieju szachowego. W grupie seniorów  I miejsce zajął Tomasz Findysz zdobywając 20 punktów z LASKERA Barlinek. II miejsce zajął Marcin Rączewski Lasker Barlinek, który wywalczył 15 punktów. Pozostałe miejsca: III miejsce Ryszard Kałużny –Lasker Barlinek – 10 pkt. IV miejsce Bogdan Lotko – Start Gorzów Wlkp. – 8pkt., V miejsce Krzysztof Wolski – 6pkt. LASKER Barlinek, VI miejsce Niezgoda Bolesław – 5pkt. LASKER Barlinek

W kategorii juniorów zwyciężył – I miejsce zajął Krzysztof Prymus - 5.5pkt na 9 możliwych., II miejsce zajął Michał Szefler – LASKER Barlinek, III miejsce Smok Kamil – Skoczek Choszczno, IV miejsce Dobrawa Górecka – LASKER Barlinek, V miejsce Piotr Sobczak –SP Korytowo, VI miejsce Adam Borowski.

Zawodnicy otrzymali punkty do klasyfikacji ogólnej Grand Prix Barlinka. Za I miejsce 20 punktów, II miejsce 15 punktów, III 10 punktów, IV miejsce 8punktów, V miejsce 6 punktów aż do 1 punktu za kolejne miejsca. Na uroczystość zakończenia turnieju szachowego z cyklu Grand Prix Barlinka przybyli goście zaproszeni w osobach Burmistrz Barlinka Pan Zygmunt Siarkiewicz, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Dariusz Zieliński oraz Pani dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygida Liśkiewicz. Zaproszeni goście złożyli świąteczne życzenia dla zawodników i działaczy szachowy oraz życzyli dalszego rozwoju szachów w Barlinku.

Po czterech turniejach w klasyfikacji generalnej Grand Prix Barlinka o Puchar Burmistrza zwycięzcami zostali:

A / w kategorii seniorów:
I. miejsce. Bogdan Lotko –Start Gorzów Wlkp - 33 pkt.
II. miejsce Krzysztof Wolski- LASKER Barlinek - 32 pkt.
III. miejsce Marcin Rączewski LASKER Barlinek - 30pkt.
IV. miejsce Ryszard Kałużny LASKER Barlinek - 26 pkt.
V. miejsce Bolesław Niezgoda LASKER Barlinek  - 24 pkt.
VI. miejsce Tomasz Findysz LASKER Barlinek  -21 pkt.

B/ W kategorii juniorów:
I miejsce Piotr Sobczak – Skoczek Choszczno - 54 pkt.
II miejsce Damian Borowski – LASKER Barlinek  -  37 pkt.
III miejsce Michał Szefler  - LASKER Barlinek  -  28 pkt.
IV miejsce Kamil Smok  - SP Choszczno - 27 pkt.
V miejsce Krzysztof Prymus SP Przelewice - 20 pkt.
VI miejsce Grzelewski Kacper  Hetman Myślibórz - 15 pkt.

Najlepszą juniorką zawodów została Dobrawa Górecka a najmłodszym najlepszym zawodnikiem został Adaś Borowski lat 8. Natomiast najlepszą seniorka została Pani Bożena Spychalska z LASKERA Barlinek.

Zawody rozgrywano w miłej i spokojnej atmosferze zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Barlinka. Nagrody wręczali goście zaproszeni. Wszystkie dzieci otrzymał nagrody rzeczowe.  Następnie sponsorom  podziękowano za pomoc z organizacji turnieju szachowego. Nagrody honorowe od Prezesa Klubu Szachowego Krzysztofa Wolskiego otrzymali: Pan Burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, Pan Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Barlinek Dariusz Zieliński oraz Pani Dyrektor Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygida Liśkiewicz.

Wymienieni otrzymali pamiątkowe medale za wspieranie sportu szachowego w Mieście i Gminie Barlinek. Ponadto podziękowano dyplomem panu Mirosławowi Kaliszukowi za sponsoring i prowadzenie strony internetowej Klubu Szachowego LASKER Barlinek. W tym miejscu należy podać, iż turniej szachowy Grand Prix Barlinka o puchar Burmistrza cieszył się dużym zainteresowaniem zawodników jaki i mieszkańców Barlinka. W  czterech turniejach ogółem wzięło udział 189 szachistów. Klub szachowy LASKER dziękuje wszystkim za pomoc i  organizację zawodów szachowych w Barlinku. Zapraszamy na zajęcia szachowe do klubu szachowego LASKER.

Wyniki Grand Prix Barlinka - juniorów (pdf)
Wyniki Grand Prix Barlinka - seniorów (pdf)