piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

Wiosenny turniej szachowy
W dniu 27 marca 2010r juniorzy z Klubu szachowego LASKER Barlinek uczestniczyli w zawodach szachowych w Przelewicach, gdzie był rozgrywany Wiosenny turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

LASKER Barlinek był reprezentowany przez juniorów: Michał Szefler, Oskar Wagner, Krzysztof Szefler, Mieszko Górecki, Dobrawa Górecka, Damian Borowski, Jakub Górecki, Igor Patrzałek, Kuba Wasiak, Mieszko Kucz. Opiekunem juniorów był Krzysztof Wolski. W zawodach uczestniczyli szachiści z Przelewic, Jesionowa, Pyrzyc i Barlinka. Organizatorem zawodów był Pan Bogusław Pecuch oraz Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne ,,Wyrównajmy Szanse”. Sędzią zawodów był Krzysztof Wolski i Bogdan Pecuch. Zawody rozgrywano na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim.

Po ukończeniu 7 rundy poznaliśmy zwycięzców. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Mieszko Kucz z LASKERA Barlinek uzyskując 6 pkt. na 7 możliwych. Drugie miejsce zajął Damian Borowski 6 pkt. z LASKERA Barlinek - uzyskał gorszy Bucholtz. Trzecie miejsce Patrzałek Igor uzyskując 5 pkt. IV miejsce zajął Jakub Górecki, V miejsce zajął Mieszko Górecki, VII miejsce zajęła Krzysztof Szefler, VIII miejsce zajął Oskar Wagner, XII miejsce Dobrawa Górecka, XVII miejsce Jakub Wasiak - wszyscy z LASKERA Barlinek. Natomiast w kategorii szkół Gimnazjalnych Michał Szefler zajął 9 miejsce. Ogółem startowało 32 zawodników i zawodniczek.

Drużynowo zwyciężył LASKER Barlinek przed uczniami z Przelewic. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz upominki ufundowane przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”. Ponadto organizator zadbał o posiłek i napoje dla dzieci uczestniczących  w zawodach szachowych. Zawody szachowe odbywały się w miłej i spokojnej atmosferze. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.