piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

Wieści z Laskera
W dniu 28. marca szachiści z Barlinka uczestniczyli w zawodach szachowych o puchar dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach Marka Olecha. Klub szachowy LASKER w Barlinku reprezentowali: Jerzy Klimaszewski, Adam Górecki, Krzysztof Wolski, Marcin Rączewski, Waldemar Malinowski, Ryszard Kałużny, Michał Żytkowiak oraz dwóch juniorów Michał Szefler i Piotr Stadnik.

Turniej szachowy rozgrywany był w dwóch kategoriach do lat 20 i Open powyżej lat 20 systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut dla każdego zawodnika na partię. Zawody przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze. Gospodarze zadbali o obfity bufet dobrze zaopatrzony w napoje i słodycze. Po rozegraniu ostatniej rundy poznaliśmy zwycięzców oraz osoby nagrodzone.

W kategorii seniorów zwyciężył Krzysztof Wolski uzyskując 6 pkt na 7 możliwych (żadnej partii nie przegrał dwa remisy i 5 zwycięstw). Drugie miejsce zajął Waldemar Malinowski uzyskując 4,5 pkt. a trzeci był Marcin Rączewski z 4 pkt. - wszyscy z LASKERA Barlinek. W kategorii do lat 20 zwyciężył Michał Szefler, drugie miejsce zajął Paweł Stadnik. Obaj z LASKERA Barlinek. Trzecie miejsce zajął Gołębiewski Paweł z Pyrzyc. Zawody w Pyrzycach należy zaliczyć do udanych. Szachiści z LASKERA udowodnili kolejny raz, że potrafią zwyciężać w zawodach.