piątek 26 kwietnia 2024r.   imieniny: Artemon, Klaudiusz, Marcelin

Grand Prix Barlinka
W dniu 10. kwietnia w Barlineckim Ośrodku Kultury odbył się turniej szachowy w ramach „Grand Prix Barlinka o puchar Burmistrza”. Grand Prix o puchar Burmistrza Barlinka składa się z czterech turniejów szachowych rozgrywanych w czterech porach rok: wiosna, lato, jesień, zima.

W turnieju wiosennym na starcie zawodów rekordowa ilość. Do rywalizacji stanęło 50 zawodników 20 seniorów i 30 juniorów z klubów Lasker Barlinek, Start Gorzów, Gryf Pyrzyce, Przelewice, Laskowo oraz Hetman Myślibórz. Zawody rozgrywano na dystansie 9 rund po 15 minut dla każdego zawodnika, gdzie rozgrywano dwa turnieje szachowe osobno dla seniorów i juniorów. W tym miejscy należy podać, iż wcześniejszych dwóch edycjach był rozgrywany jeden turniej gdzie razem grali seniorzy i juniorzy.

Rozgrywanie dwóch turniejów jest systemem bardziej sprawiedliwym – (dorosły nie gra z dzieckiem). Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był Krzysztof Wolski - posiadający licencję sędziego. Podczas zawodów szachowych zawodnicy mieli zapewnione napoje chłodzące, kawa, herbata oraz owoce i słodycze, które zostały zakupione przez Klub szachowy LASKER Barlinek z dotacji Urzędu Miasta Barlinek. Zawodą szachowym towarzyszyły emocje jak i pewne rozczarowania z przegranych partii.

Po rozegraniu 9 rundy poznaliśmy zwycięzców turnieju szachowego w poszczególnych kategoriach. W grupie seniorów I miejsce zajął Nikolaj Aliavdin zdobywając 8,5 pkt. z Hetmana Myślibórz. II miejsce zajął Jacek Gigoła z Startu Gorzów, który wywalczył 7,5 pkt. Pozostałe miejsca: III miejsce Władysław Królik - Start Gorzów, IV miejsce Piotr Czaczka - Hetman Myślibórz, V miejsce Marcin Rączewski z Laskera Barlinek, VI miejsce Niezgoda Bolesław - LASKER Barlinek.

W kategorii juniorów zwyciężył – I miejsce zajął Michał Szefler –LASKER Barlinek, II miejsce zajął Paweł Stadnik - LASKER Barlinek, III miejsce Wierzbowska Paulina - Przelewice, IV miejsce Damian Borowski – LASKER Barlinek, V miejsce Krzysztof Szefler –LASKER Barlinek, VI miejsce Dobrawa Górecka – LASKER Barlinek.

Zawodnicy otrzymali punkty do klasyfikacji ogólnej Grand Prix Barlinka. Za I miejsce 20 punktów, II miejsce 15 punktów, III 10 punktów, IV miejsce 8punktów, V miejsce 6 punktów aż do 1 punktu za kolejne miejsca.

Zawody rozgrywano w miłej i spokojnej atmosferze. Wszystkich sympatyków szachów zapraszamy na turniej szachowy z cyklu Grand Prix Barlinka o puchar Burmistrza, które odbędzie się w dniu 07 sierpnia 2010r /SOBOTA/. Zapraszam.

- Telefon do organizatorów kom. 662635134 domowy 7830250.