LUX-TRANS

wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Image
Sukces młodych szachistów
W dniu 15. maja młodzi szachiści z Barlinka uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Juniorów w Choszcznie. Klub szachowy LASKER Barlinek był reprezentowany przez Mieszka Kucz, Michała Szefler, Krzysztofa Szeflera oraz Dobrawę Górecką.

Mistrzostwa Juniorów odbywały się w Choszczeńskim Domu Kultury, gdzie stworzono wspaniałe warunki do gry w szachy.Organizatorem zawodów był Choszczeński klub szachowy Skoczek. Turniej rozgrywano na dystansie 9 rund po 15 minut. Kojarzenie zawodników systemem szwajcarskim. Zawody sędziował Pan Czesław Szyjka- długoletni instruktor i działacz sportu szachowego w Choszcznie.

W mistrzostwach uczestniczyło 36 dzieci z powiatu Choszczeńskiego reprezentując szkoły z Choszczna SP1, SP3, SP4 Korytowo, Gimnazjum w Lubianie oraz zawodnicy ze Stargardu Szczecińskiego i LASKERA Barlinek. Po ukończeniu 9 rundy poznaliśmy zwycięzców: Mistrzem Choszczna Juniorów do lat 12 został Mieszko Kucz z Laskera Barlinek uzyskując 5 pkt. Trzecie miejsce w kategorii do lat 10 zajął zawodnik z LASKERA Barlinek Krzysztof Szefler również uzyskując 5 pkt. W kategorii do lat 10 juniorek Mistrzynią Choszczna  została Nasza najmłodsza zawodniczka Dobrawa Górecka uzyskując 5 pkt.

W tym miejscu należy dodać, iż Dobrawa Górecka w klasyfikacji ogólnej dziewcząt zajęła III miejsce pokonując bardziej doświadczone zawodniczki z Choszczna i Stargardu Szczecińskiego. W kategorii do lat 14 Michał Szefler uplasował się na IV miejscu zdobywając 5 pkt. Do trzeciego miejsca zabrakło 0,5 pkt. Wymienieni otrzymali pamiątkowe Dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Opiekunem juniorów był Krzysztof Wolski, instruktor szachów z Barlinka. Zakończony znaczącymi sukcesami start w Mistrzostwach Choszczna Juniorów należy zaliczyć do bardzo udanych.