czwartek 28 marca 2024r.   imieniny: Antoni, Jan, Krzesisław

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

Image
Otwarte Mistrzostwa Seniorów
W dniu 19. czerwca szachiści z Barlinka uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Seniorów w Choszcznie. Klub szachowy LASKER Barlinek był reprezentowany przez pięciu juniorów: Paweł Stadnik, Michała Szefler, Krzysztofa Szefler, Mieszko Górecki i Dobrawę Górecką oraz czterech seniorów.

Mistrzostwa Seniorów odbywały się w Choszczeńskim Domu Kultury, gdzie stworzono wspaniałe warunki do gry w szachy. Organizatorem zawodów szachowych był Choszczeński klub szachowy Skoczek. Zawody szachowe rozgrywano na dystansie 9 rund po 15 minut. Kojarzenie zawodników systemem szwajcarskim.

Zawody sędziował Pan Czesław Szyjka - długoletni instruktor i działacz sportu szachowego w Choszcznie. W mistrzostwach uczestniczyło 48 zawodników reprezentując kluby szachowe: Skoczek Choszczno, Hetman Myślibórz, LASKER Barlinek, Stargard Szczeciński i Start Gorzów Wlkp. Po ukończeniu 9 rundy poznaliśmy zwycięzców.

Mistrzem Choszczna Seniorów  na rok 2010 został Nikolaj Aliavdin z Hetmana Myślibórz zdobywając 9 pkt.- wygrał wszystkie partie szachowe. Drugie miejsce zajął Zygmunt Bola z Startu Gorzów Wlkp. Trzecie miejsce Józef Stecyk z Stargardu Szczecińskiego. W kategorii juniorów zwyciężył Paweł Stadnik z LASKERA Barlinek, który zdobył 6 pkt. Bardzo dobry wynik. W klasyfikacji ogólnej wymieniony zajął 7 miejsce pokonując starszych i bardziej doświadczonych szachistów. W tym miejscu należy dodać iż, seniorzy grali w jednym turnieju razem z juniorami.

Drugie miejsce zajął Krzysztof Sielicki z Choszczna a trzecie Michał Szefler z LASKERA Barlinek uzyskując 5 pkt. Pozostali juniorzy Krzysztof Szefler zdobył 4 pkt. - wymieniony pokonał seniora posiadającego ranking 1600, Dobrawa Górecka i Mieszko Górecki zdobyli po 3pkt. W zawodach uczestniczyli juniorzy posiadający rankingi PZSz oraz ELO – poziom gry w szachy coraz wyższy. Wymienieni otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Opiekunem juniorów był Krzysztof Wolski. Wyjazd na Mistrzostwa Choszczna Juniorów należy zaliczyć do udanych. Również upominek rzeczowy otrzymał najstarszy zawodnik turnieju Pan Stanisław Jabłoński z LASKERA Barlinek, który ukończył 85 lat. Wymieniony zdobył 5 pkt.