czwartek 18 kwietnia 2024r.   imieniny: Apoloniusz, Bogusław, Bogusława

Jesienny Turniej Szachowy
W dniu 06 listopada 2010r juniorzy z Klubu szachowego LASKER Barlinek uczestniczyli w zawodach szachowych w Przelewicach, gdzie był rozgrywany  Jesienny turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. LASKER  Barlinek był reprezentowany przez  skromną  czteroosobowa grupę juniorów tj: Michała Szeflera, Oskara Wagnera, Krzysztofa Szeflera i Miłosza Wagnera.

Opiekunem juniorów był Krzysztof Wolski- szkoleniowiec z Barlinka. W zawodach uczestniczyli szachiści z Przelewic, Jesionowa, Pyrzyc i Barlinka. Organizatorem zawodów był Pan Bogusław Pecuch oraz Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne "Wyrównajmy Szanse”. Sędzią zawodów był  Pan  Bogdan Pecuch –nauczyciel i propagator szachów w Przelewickiej szkole.

Zawody rozgrywano na dystansie 7 rund po 15 minut dla zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Po ukończeniu siódmej rundy poznaliśmy zwycięzców. Zawody szachowe zostały zdominowane przez juniorów z LASKERA. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Krzysztof Szefler z LASKERA Barlinek uzyskując 6 pkt. na 7 możliwych. Drugie miejsce zajął Oskar Wagner  -5 pkt. z LASKERA Barlinek. Trzecie miejsce Miłosz Wagner  uzyskując 4,5 pkt. – LASKER. Natomiast w kategorii szkół Gimnazjalnych zwyciężył Michał Szefler uzyskując 7 pkt. z LASKERA Barlinek.

Drużynowo zwyciężył LASKER Barlinek przed uczniami z Przelewic. Zwycięzcy otrzymali  Pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne "Wyrównajmy Szanse”. Ponadto organizator zadbał o posiłek i napoje dla dzieci uczestniczących w zawodach szachowych, które odbywały się w miłej i spokojnej atmosferze. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia.