SEWD Centrum Drewna

wtorek 16 kwietnia 2024r.   imieniny: Benedykt, Julia, Urban

Image
Mikołajkowy Turniej Szachowy
W dniu 18 grudnia 2010 o godz. 10.30 w Myśliborskim Ośrodku Kultury odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy. LASKER Barlinek był reprezentowany przez Adama Borowskiego, Michała Szeflera, Pawła Stadnika, Krzysztofa Szeflera i Piotra Nicińskiego.

W turnieju tym uczestniczyli zawodnicy z Choszczna Barlinka, Szczecina i Myśliborza. Ogółem wystartowało 26 zawodników tj. 15 juniorów i 11 seniorów. Turniej rozgrywano na dystansie 9 rund po 15 minut  dla każdego zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był Pan Aliavdin Nikolai – szachowy mistrz międzynarodowy z Białorusi zatrudniony w Myśliborzu jako instruktor Klubu szachowego Hetman.

W kategorii juniorów zwyciężył Michał Szefler z LASKERA Barlinek uzyskując 7,5 pkt. Drugie miejsce zajął również nasz zawodnik - Paweł Stadnik, uzyskując 7 pkt. Trzecie miejsce zajął zawodnik z Myśliborza Wojtek Abratański. Wymieniony uzyskał 6,5 pkt. Pozostali juniorzy z Barlinka - Adam Borowski i Krzysztof Szefler uplasowali się na 9 i 10 miejscu uzyskując po 4,5 pkta.  W kategorii seniorów zwyciężył Adam Czuchnicki Adam – Klub Szachowy Gryf Szczecin, drugie miejsce Jan Czuchnicki z tego samego klubu. Wymienieni zdobyli po 8,5 pkt. na 9 możliwych. Trzeci był Sielicki Krzysztof – Skoczek Choszczno. Zawodnik z LASKERA Barlinek kol. Piotr Niciński zajął 6 miejsce zdobywając 4,5 pkt.

Zawodom szachowym towarzyszyły duże emocje - kibicowali koledzy z klubów i mieszkańcy Myśliborza, którzy przybyli do MOK.  Na zakończenie zawodów wręczono juniorom pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe oraz wykonano wspólne zdjęcia. Duże podziękowanie należy się Prezesowi Klubu Szachowego Hetman Myślibórz P. Dariuszowi Abratańskiemu za profesjonalne przeprowadzenie Mikołajkowego turnieju szachowego. Ponadto zawodnicy mieli zapewnione ciepłe napoje oraz coś słodkiego.

Opracował: Krzysztof Wolski