wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Wieści z LASKERA
W dniu 30.04.2011r Klub szachowy LASKER Barlinek rozpoczął IV edycję turnieju szachowego Grand PRIX Barlinka o Puchar Burmistrza. Turniej jest rozgrywany w czterech porach roku - wiosna, lato,  jesień, zima. Na starcie pierwszego turnieju stanęło 45 zawodników z Barlinka, Przelewic, Choszczna, Pyrzyc i Wrocławia.

Zawody szachowe zostały rozegrane na terenie Gimnazjum Publicznego nr 2 w Barlinku przy ulicy Kombatantów. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. Sędzią zawodów był Krzysztof Wolski.  Kojarzenie par oraz ustalanie kolejności zawodników odbywało się  przy pomocy komputera  i specjalnego oprogramowania. Po ukończeniu 9 rundy poznaliśmy zwycięzców.

W kategorii juniorów wystartowało 30 zawodników. Zwyciężył Michał Szefler z Laskera Barlinek zdobywając 7,5pkt na 9 możliwych. Drugie miejsce zajął Kacper Grzelewski z Klubu Szachowego Hetman Myślibórz – również zdobył 7,5 pkt. Wymieniony uzyskał  mniejszy Bucholtz. (Jest to punktacja dodatkowa mówiąca z jak silnymi zawodnikami wygrywał lub przegrywał partie szachowe).  Trzecie  miejsce zajął Piotr Piska z Klubu Szachowego Pyrzyce uzyskując 7 pkt.

Bardzo dobrze spisał się w tym turnieju 6 letni Grzesiu Berliński zajmując 6 miejsce. Wymieniony uzyskał 6 pkt. Tyle samo co IV zawodnik Wojciech Abratański z Hetmana Myślibórz i V zawodnik Krzysztof Szefler z LASKERA Barlinek. Wojciech Abratański i Krzysztof Szefler są starsi od wymienionego i maja wyższe rankingi. Również na wyróżnienie zapracowali inni młodzi adepci królewskiej gry z LASKERA. Aleksander Wehling zajął 11 miejsce uzyskując 5 pkt. Oskar Wagner - 5 pkt, Marcel Ouaddi - 4pkt, Marta Łodygowska - 4pkt, Paweł Łodygowski - 3,5pkt, Wąsiak Jakub - 3pkt.

W kategorii seniorów zawody wygrał Sebastian Matul  z Wrocławia zdobywając 8,5 pkt. na 9 możliwych. Drugie miejsce wywalczył Piotr Niciński z LASKERA Barlinek  a trzecie Krzysztof Sielicki z Skoczka Choszczno. IV miejsce Radosław Badsung z klubu Szachowego Skoczek Choszczno. V miejsce Jerzy Klimaszewski z LASKERA Barlinek, który uzyskał 5,5pkt. W grupie seniorów wystąpiło 15 zawodników. Zawodnicy mieli zapewnione napoje chłodzące oraz słodycze. Juniorzy otrzymali po ukończeniu 5 rudny po tabliczce czekolady.

Osoby grające w turnieju zdobywają punkty do klasyfikacji generalnej turnieju. Za pierwsze miejsce 20 punktów, drugie miejsce 15 punktów, trzecie miejsce 10 punktów, czwarte miejsce  8 punktów, piąte miejsce 6 punktów, od miejsca 6 do 10 kolejno 5,4,3,2,1 punktu. Zapraszamy  na kolejne turnieje  w  dniach: 20 sierpnia 2011r, 15 października 2011r i  03 grudnia 2011r. Zapraszamy na Szachowe Mistrzostwa Barlinka w Blitzu – 14.05.2011r