czwartek 2 maja 2024r.   imieniny: Anatol, Atanazy, Afanazy

Mistrzostwa Europy
W Myśliborzu, na Jeziorze Myśliborskim rozegrano eliminacje Motorowodnych Mistrzostw Europy Formuły OSY-400, oraz Międzynarodowe Motorowodne Mistrzostwa Polski. Na starcie zawodów stanęło 51. zawodników z Niemiec, Słowacji, Czech, Włoch i Polski.

fotorelacja

Rywalizowali oni przez dwa dni, rozgrywając 13 biegów, w różnych klasach. W eliminacjach Mistrzostw Europy bezkonkurencyjni okazali się Słowacy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Na najwyższym podium stanął Michał Kosut. Drugie miejsce zajął Peter Stefanovic, a na miejscu trzecim uplasował się Michał Świerczyński.

Pierwszego dnia zmagań doszło do groźnie wyglądającego wypadku. W zderzeniu dwóch motorówek ucierpiał jeden z zawodników. Z obrażeniami trafił do szpitala w Gorzowie Wlkp. Zanotowano także kilka wywrotek. Wśród widzów dało się zauważyć mieszkańców Barlinka. Czego jak czego, ale takich zmagań, na swoim jeziorze na pewno nie zobaczą.