BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
2 1 1 1 1 1 Ocena 2.00 (4)

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 11 lipca w sali konferencyjnej Barlineckiego Ośrodka Kultury, radni zajmowali się m.in. projektem uchwały w sprawie nabycia nieruchomości gruntowej położonej przy ulicy Okrętowej, przeznaczonej pod budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Nowy punkt ma wyeliminować dotychczasowy z ulicy Szpitalnej. W sesji udział wzięli, oprócz radnych i władz miasta przedsiębiorcy należący do Organizacji Przedsiębiorców Barlinek, którzy są przeciwni takiej inwestycji na ul. Okrętowej.

REKLAMA

Zanim przystąpiono do dyskusji i głosowania w tej sprawie, głos zabrał burmistrz Dariusz Zieliński, który wyjaśniał dlaczego konieczna jest budowa PSZOK-u? Dlaczego w tym miejscu? Jak będzie wyglądał pod względem technicznym? Jakie korzyści z takiej lokalizacji będą mieli mieszkańcy miasta? Zapewniał, że nie będzie to inwestycja, która wpływać będzie na środowisko i mieszkańców Barlinka.

Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Zbigniew Blezień odpowiadał m.in. na zarzutu, jakie w liście do burmistrza Barlinka zawarli miejscowi przedsiębiorcy. Z kolei radna Bernarda Lewandowska pytała m.in. czy kupowana działka jest w zainteresowaniu Centralnego Biura Korupcyjnego? Co z podjętym wcześniej uchwałami o zamiennie działek? Czy prowadzono konsultacje z właścicielami sąsiednich działek?

Wiele pytań i wątpliwości miał w sprawie budowy PSZOK-u na ul. Okrętowej radny Cezary Krzyżanowski. W swojej wypowiedzi zarówno on, jak i radna Lewandowska podkreślali, że punkt z ulicy Szpitalnej należy zabrać. Tyle tylko, że nie w miejsce proponowane przez władze gminy. Cała dyskusja i głosowanie w materiale filmowym. Dodajmy tylko, że w czasie głosowania 9 radnych (Rafał Szczepaniak, Jerzy Symela, Cezary Michalak, Grzegorz Zieliński, Mariusz Maciejewski, Tomasz Strychalski, Jacek Poleszczuk, Romuald Romaniuk i Iwona Rudnicka) opowiedziało się za przyjęciem uchwały. Trzech  radnych (Cezary Krzyżanowski, Bernarda Lewandowska i Piotr Stanisławski) było przeciwnych i dwóch (Sylwester Łuczak i Michał Antosiewicz) wstrzymało się od głosu.

Projekt uchwały w sprawie nabycia nieruchomości gruntowej położonej przy ulicy Okrętowej (pdf)

js 

Komentarze

+7

Guest

Ciekawe czy CBŚ cos znajdzie w naszym urzędzie? Po zakończeniu dochodzenia opinia publiczna zostanie zostanie poinformowana o wyniku kontroli? Pewnie nie tylko ja chciałabym wiedzieć co i jak?
+9

Guest

Cytuję Guest:
Bardzo bym prosiła o danie mi głosu na jednej z sesji. Prosto w oczy chciałabym zadać kilka pytań z mównicy Pani Lewandowskiej, czy czyta tylko książki na temat czepiania się o wszystko czy jakieś inne mądrzejsze książki?

jakiś turkuć podjadek szykanuje dociekliwość radnego? Wypada tylko podnosić łapkę i buzia w ciupek? Po to są radni, aby wiedzieć co w trawie piszczy. Osobiście dość mam podjadków, którzy wszystko wiedzą i już nic nie muszą. Brawo Benia !!!
+4

Guest

Patrząc na wyniki głosowania to tylko czasami są przeciwni, w tych samych kwestiach w których przeciwni są mieszkańcy. Jako jedyni głosowali przeciwko dużej podwyżce podatków, teraz 3 radnych głosowało przeciw i 2 się wstrzymało :-) ale zawsze można napisać w komentarzu co jest wygodne bo jest się anonimowym.
+14

Guest

Wnioskuje z tej wypowiedzi , że jak ktoś nie jest klakierem , lizusem , automatem do głosowania "za" to się "czepia". Rozwojowa myśl.
-26

Guest

Cytuję Guest:
Póki co przewodniczacy RM nie udziela głosu mieszkancom ale pani Lewandowska zabiega o to, czy jak ty to nazywasz "czepia się". A póki co możesz osobiscie z nią porozmawiac, patrząc prosto w oczy, jesli starczy ci odwagi ;-)

Nie, nie, nie, ja to bym wolała zapytać z mównicy, pod publikę. Tak jak to robi szanowna Pani radna.
+28

Guest

Póki co przewodniczacy RM nie udziela głosu mieszkancom ale pani Lewandowska zabiega o to, czy jak ty to nazywasz "czepia się". A póki co możesz osobiscie z nią porozmawiac, patrząc prosto w oczy, jesli starczy ci odwagi ;-)
-18

Guest

Człowieku, on tylko gada aby było widać na wizji że zabiera głos !!!
Fakt , buduje ładne zdania, ale nie maja one pokrycia w życiu codziennym.
Powtarza pytania, na które dostał juz odpowiedzi wcześniej.
Obejrzyjcie wczesniejszy wystapienia pana Krzyżanowskiego --to sami dojdziecie do tego wniosku.
-6

Guest

Cytuję Guest:
Pod jaką publiczkę? Jest jeden z dwójki radnych który ma własne zdanie.

szkoda słów ..... jakie własne zdanie....!!!!???
Cały czas się powtarza ,nie pamietając że np. na pytanie które zadaje powtórnie, dostał juz odpowiedź sesję wcześniej.
Są, cały czas , razem z Pania Lewandowską PRZECIWNI obojętnie co jest uchwalane.
Nie chce mieć takiego przyszłego burmistrza-Krzyzanowskiego czy Lewandowską którzy nie dbaja o nasz Barlinek TERAZ a dbają tylko o swój rozgłos !!!!
+22

Guest

Gmina, czyli Burmistrz i RM mają odpowiednie służby zajmujące się ochroną środowiska, mogą też zlecić policji prokuraturze przyłapanie truciciela podczas częstej EMISJI !!! rakotwórczego, mutogennego gazu. Łamanie prawa zawartego w Kodeksie Karnym zakresie ochrony środowiska jest oczywiste i podlega ściganiu przez służby.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.