Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 26 kwietnia 2024r.   imieniny: Artemon, Klaudiusz, Marcelin

Reklama

A A A
4.2727272727273 1 1 1 1 1 Ocena 4.27 (11)
ZŁOTY MEDAL DLA BARLINECKIEGO KOLEKCJONERA

Wystawa Filatelistyczna jaka miała miejsce w dniach 11-14 maja w Koszalinie przyniosła złoty medal za eksponat „Emanuel Lasker – Król Szachów”, jaki tam zaprezentował były mieszkaniec Barlinka Andrzej Mrowiński.

 

REKLAMA

  

Eksponat liczy 80 kart formatu A4 i jest pokazywany na 5 ekranach ekspozycyjnych. Mieszkańców Barlinka zainteresuje pewnie 5 pierwszych kart. Na pierwszej karcie zaprezentowany jest plan eksponatu, na kolejnych czterech pierwszy punkt planu eksponatu: „Król Szachów urodził się w Barlinku”.

W wystawionym eksponacie wszystkie prezentowane walory filatelistyczne muszą być oryginalne, przy ocenie sędziowie biorą pod uwagę: plan i rozwinięcie tematu, wiedzę tematyczną i filatelistyczną, stan i rzadkości materiału oraz sposób prezentacji.

Przedstawiamy poniżej pierwsze sześć kart oraz zdjęcie wystawcy wykonane w trakcie wystawy z znanym filatelistą Ryszardem Prange, dwukrotnym Mistrzem Europy w filatelistyce tematycznej.

Tych którzy chcieliby obejrzeć pozostałe karty (jest ich 80) mogą to zrobić odwiedzając galerię eksponatów na stronie Polskiego Związku Filatelistów.

 

Krzysztof Wolski

 

Król Szachów urodził się w Barlinku

Król Szachów urodził się w Barlinku

Król Szachów urodził się w Barlinku

Król Szachów urodził się w Barlinku

Król Szachów urodził się w Barlinku

 

Komentarze

+4

Guest

Andrzeju,proszę przyjąć moje gratulacje z tytułu najwyższego uznania dla Twojej mrówczej pracy przez Polski Związek Filatelistów,tym samym promując nasze ukochane miasto Barlinek.Jestem zniesmaczony brakiem zainteresowania tym tematem okolicznych Gmin Żydowskich, których Lasker jako syn Barlineckiego Rabina,reprezentował Naród Żydowski.A przecież swoją żmudną reporterską dociekliwością poświęciłeś połowę swojego życia aby opisać losy Barlineckich i w okolicznych jego regionach Synów Abrahama.Andrzeju,życząc dalszych sukcesów filatelisty reportera,apeluję do Kapituły Miasta Barlinka o nadanie Panu Andrzejowi Mrowińskiemu tytułu Honorowy Obywatel Miasta Barlinka.Z pogodnym niebem Florydy,pozdrawiam Ciebie Andrzej i mieszkańców Barlinka,Bogdan Różewicz
+7

Guest

Brawo Panie Andrzeju za zapał i wiedzę jaką Pan posiada w dziedzinie filatelistyki...kiedyś próbowałem się w to wciągnąć ale zabrakło mi wsparcia kogoś z wiedzą i kijem żeby mnie pchnąć do przodu...jeszcze raz gratuluję osiągnięcia,wiedzy i wytrwałości w tym jak przepięknym hobby.A Lisecki
+20

Guest

Dziwi, że Andrzej nie jest jeszcze honorowym obywatelem Barlinka. Tyle dla miasta zrobił. To jest promocja nie do przecenienia. Prawdziwy pasjonat

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież